Home / Bałkany / Czarnogóra / Nowy Rok w Czarnogórze przywitało ponad 35 tys. turystów
sylwester,budwa-dziennik pl

Nowy Rok w Czarnogórze przywitało ponad 35 tys. turystów

W Czarnogórze, w okresie noworocznym, przebywało około 35 tys. turystów, a według wstępnych obliczeń obroty wyniosły ponad trzy miliony euro, podaje Czarnogórska Organizacja Turystyczna (NTO).
Najliczniejszą grupę przyjezdnych stanowili goście z Serbii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Rosji i Albanii. – Czarnogóra z roku na rok potwierdza swoją wysoką pozycję w regionie jeśli chodzi o najbardziej szaloną noc w roku. Szczególnie Budwa spełnia oczekiwania i ustanawia nowe standardy w organizacji wydarzeń masowych, informuje NTO.
O dobrą zabawę, nie tylko na placach, ale także w hotelach i na dyskotekach, zadbali najpopularniejsi artyści regionu, m.in.: Zdravko Ćolić, Dino Merlin, Željko Joksimović, Jelena Rozga, Tereza Kesovija czy grupa Perper. Wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszyły się także programy muzyki klasycznej oraz animacje dla dzieci. – Agencje turystyczne postarały się by zarówno na północy, jak i na południu Czarnogóry zaoferować zróżnicowany i atrakcyjny program.
Najwięcej turystów pozostających w Czarnogórze na dłużej niż sylwestrowa noc zanotowały hotele: Splendid (Bečići), Palas (Petrovac), Bianca (Kolašin) i Planinka (Žabljak). Na etno-selo (wioski etniczne) zdecydowało się około stu osób. Wybierali m.in. Nevidio w miejscowości Pošćenje i Izlazak we wsi Piva. Zimowe ośrodki, tj. Žabljak i Kolašin były mocno wypełnione przez gości, mimo braku śniegu i odwoływaniu przez turystów rezerwacji na pobyty kilkudniowe.
Zapowiedziane świąteczne koncerty, towarzyszące im kulturalne i rozrywkowe programy, a także zniżki w hotelach, zaplanowane na okres tuż po Nowym Roku, mogą przyczynić się do wydłużenia pobytów gości w Czarnogórze.
– Liczne ekipy telewizyjne relacjonowały sylwestrowe wydarzenia z Budwy, zyskaliśmy więc dodatkową promocję tego regionu, kończy się w oświadczeniu NTO.

Źródło: portalanalitika.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE