Home / Bałkany / Czarnogóra / Nowy skład Parlamentu Europejskiego wspiera dążenia integracyjne Czarnogóry
Parlament-Europejski google.com

Nowy skład Parlamentu Europejskiego wspiera dążenia integracyjne Czarnogóry

Nowy skład Parlamentu Europejskiego w dalszym ciągu będzie wspierał Czarnogórę w jej dążeniach do przyłączenia się do Unii Europejskiej. Konieczna jest pomoc w stworzeniu warunków wymaganych do integracji i w dopełnieniu przez Czarnogórę wszelkich niezbędnych reform, szczególnie w ramach objętych rozdziałami 23 i 24. Informację tę przekazała Anneliese Dodds podczas dziewiątego posiedzenia Sejmowej Komisji ds. Stabilizacji i Stowarzyszania, które odbyło się 1. grudnia w Brukseli.

- Liczę na to, że nowy skład Parlamentu będzie działać w tym samym kierunku, co poprzedni. Mam nadzieję, że dzięki wspólnej pracy uda nam się spełnić wymogi, które stoją przed każdym państwem kandydującym do przystąpienia do UE. Powinniśmy spodziewać się nowych impulsów dla procesów integracyjnych Czarnogóry – skomentował Marszałek Sejmu Czarnogóry, Ranko Krivokapić.

Wicepremier i Minister Spraw Zagranicznych Czarnogóry, Igor Lukšić, podkreślił, że istotna jest szczera współpraca między Parlamentem a Rządem, zmierzająca ku aktywnościom związanym z przystąpieniem kraju do UE.

Źródła: pobjeda.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE