Home / Gospodarka / Handel / Obecność dyskontu Lidl na serbskim rynku może korzystnie wpłynąć na stabilizację cen

Obecność dyskontu Lidl na serbskim rynku może korzystnie wpłynąć na stabilizację cen

dyskont lidl wkrótce w Serbii - b92.net

Wraz z końcem przyszłego roku, oczekiwane jest pojawienie się na serbskim rynku handlowym niemieckiej sieci sklepów dyskontowych „Lidl”. Obecność tej właśnie marki może zachęcić także inne wielkie sieci handlowe do inwestycji w Serbii.

Sekretarz państwowy w Ministerstwie Handlu i Telekomunikacji, Dragovan Milićević, twierdzi że dzięki ewentualnemu pojawieniu się na rynku „nowych graczy” nastąpi stabilizacja cen – ze względu na zwiększoną ofertę oraz konkurencyjność.

Według sekretarza Milićevicia, serbski rynek znajduje się w fazie restrukturyzacji i redystrybucji, dlatego wielcy przedsiębiorcy czekają na korzystny moment na pojawienie się. Problemem Serbii jest spadek mocy nabywczej, stosunkowo płytki rynek oraz niski potencjał handlu detalicznego. Uważa on, że danie sygnału przez „Lidl”, zachęci także innych handlowców, co będzie miało korzystny wpływ na ceny.

Dyskont „Lidl” ma się pojawić na serbskim rynku wraz z końcem przyszłego roku, co umożliwi krajowym konsumentom na korzystne zakupy o dyskontowych cenach – niższych od 20 do 40 proc. od przeciętnych cen rynkowych.

Serbia jest jednym z nielicznych krajów europejskich, w którym nie ma dyskontowych sieci handlowych.

Źródło: akter.co.rs, b92.net

About Agnieszka Prykiel

KOMENTARZE