Home / Bałkany / Bułgaria / Od 2014 roku cudzoziemcy bez żadnego problemu będą mogli nabywać ziemie w Bułgarii
źródło-novini.bg

Od 2014 roku cudzoziemcy bez żadnego problemu będą mogli nabywać ziemie w Bułgarii

Od przyszłego roku każdy, niezależnie od narodowości, będzie miał możliwość kupna ziemi w Bułgarii, bez obowiązku spełnienia dodatkowych warunków. Dotychczas taka możliwość istniała, lecz cudzoziemcy musieli zarejestrować firmę na terenie Bułgarii oraz nabyć ziemię jako osoba prawna.

Projekt ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników, wśród których znajdują się przede wszystkim stronnicy partii nacjonalistycznych. Środowisko biznesowe popierając ideę tłumaczy, iż zmiany w moratorium na sprzedaż ziemi przyczynią się do napływu nowych inwestycji do kraju.

Cudzoziemcy, którzy zdecydują się na kupno gruntu w Bułgarii, będą mogli wykorzystywać go nie tylko do celów rolniczych.

 

Źródło: actualno.bg, profit.bg, novini.bg

About Małgorzata Marczak

Pracuje jako asystent w Zakładzie Językoznawstwa Słowiańskiego IFS UMCS w Lublinie. Ukończyła Slawistykę (magister 2011) i Kulturoznawstwo (licencjat 2007) na UMCS. Zakochana w Bałkanach a przede wszystkim w Bułgarii, jej kulturze i folklorze. Zainteresowania naukowe: gramatyka i leksykologia współczesnego języka bułgarskiego oraz metodyka nauczania języka obcego.
KOMENTARZE