Home / Bałkany / Czarnogóra / Oferta Czarnogóry na Targach Turystycznych IFTM – Top Resa 2013 w Paryżu
TUR 2013 - montenegro.travel

Oferta Czarnogóry na Targach Turystycznych IFTM – Top Resa 2013 w Paryżu

Czarnogórska Organizacja Turystyczna (NTOCG) i Ministerstwo Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki we współpracy z lokalnymi organizacjami turystycznymi, branżą turystyczną i partnerami strategicznymi, przedstawili swoją ofertę na Targach Turystycznych IFTM – Top Resa 2013 w Paryżu, które odbyły się w dniach 24-27 września, ogłoszono dla Portalu Analitika z NTOCG.
Dyrektor NTOCG, Saša Radović i Predrag Jelušić z resortu, odbyli liczne spotkania z partnerami i dostawcami usług turystycznych, a przy tej okazji dokonali prezentacji nowego produktu turystycznego Panoramski putevi. Projekt ten jest realizowany dzięki współpracy NTOCG i Ministerstwa Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki. Budwę, którą najczęściej odwiedzają turyści z Francji, oprócz organizacji turystycznej, promował również burmistrz miasta, Lazar Radjenović.
Montenegro Airlines rejestruje wzrost liczby turystów z Francji. Od początku tego roku, zanotowano wzrost 12% na regularnych lotach do Podgoricy i Tivatu. Pierwsi francuscy turyści przybyli do Czarnogóry na początku lutego br. (w związku z zimowymi wyjazdami), a tendencję wzrostową można obserwować od kwietnia do końca października. Dotychczas zanotowano prawie 37 000 turystów. Oprócz regularnych lotów, organizowane są również loty czarterowe z Miluzy, Szerburga, miejscowości Caen, Doville, Dijon i Marsylii.
To, że zainteresowanie turystów z Francji jest duże, świadczy fakt, że w maju br., Montenegro Airlines miało po 6 lotów dziennie do Czarnogóry. Większość przybyłych turystów ponownie odwiedza Czarnogórę w przyszłości, często jako indywidualni goście. Dodatkowo, na przyszły rok, planowane jest wprowadzenie regularnego ruchu lotniczego między Lyonem, a Podgoricą, ogłoszono w raporcie Ministerstwa.
Na czarnogórskim stanowisku w Paryżu, oprócz przedstawicieli z NTOCG i Ministerstwa Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki, swoje oferty prezentowali również: Montenegro Airlines, Grupa Hotelowa Montenegro Stars, Grupa Hotelowa Budwańska Riwiera, hotele: Maestral i Hunguest Sun Resort, turystyczne organizacje: Budwy, Baru, Herceg Novi, Cetinja, Ulcinja i inni. Stoisko, jak co roku, odwiedziła ambasador Czarnogóry we Francji, Irena Radović i książę Nikola Petrović.
Targi Top Resa zrzeszają dużą liczbę profesjonalistów z branży turystycznej, a uczestnictwo w nich pomaga w pozyskiwaniu nowych klientów i wzmacnianiu współpracy między touroperatorami, w czasie, który jest idealny do planowania i tworzenia umów na przyszły rok. Szacuje się, że tegoroczne targi odwiedziło około 300 tys. zwiedzających i ponad 3000 przedstawicieli mediów oraz przedsiębiorców planujących inwestycje w turystyce.

Źródło: portalanalitika.me, cdm.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE