Home / Bałkany / Czarnogóra / Oferta Czarnogóry przedstawiona na targach EIBTM w Barcelonie
eibtm logo, brillavmedia.pl

Oferta Czarnogóry przedstawiona na targach EIBTM w Barcelonie

Targi EIBTM odbyły się w Barcelonie w dniach 19-21 listopada 2013 roku. W ciągu trzech dni miały miejsce liczne spotkania z organizatorami wydarzeń MICE – meeting-incentive-conferences-event (spotkania – imprezy motywacyjne – konferencje – wystawy) z Niemiec, Francji, Polski, Belgii, Rosji, Wielkiej Brytanii i krajów skandynawskich.
Czarnogórę w Barcelonie reprezentowali: Turystyczna Organizacja Budwy, członkowie Biura Kongresowego – Luminalis Events DMC, Meridian DMC, Talas-M DMC oraz hotele: Avala Resort&Villas, Bianca Resort and Spa, a także Turystyczna Organizacja Herceg Novi i firma Adriatic Marinas.
Podczas wizyty na targach, które są jednymi z najważniejszych w dziedzinie turystyki kongresowej w Europie, przedstawiono oferty 3100 hoteli, w tym luksusowego Regent Porto Montenegro, który będzie otwarty latem 2014 roku. Otwarcie hotelu w kurorcie i przystani Porto Montenegro będzie ważnym elementem w dalszym rozwoju i promocji turystyki biznesowej w Czarnogórze.
W ramach targów przedstawiono również programy żeglarskie klubu jachtowego Porto Montenegro, przeznaczone dla miłośników tego sportu, a także plany dotyczące turystyki biznesowej i budowania zespołów. Koncepcje te stanowią nową ofertę turystyczną Czarnogóry, skupioną w okresie posezonowym i obejmującą klasyczne regaty, specjalne szkolenia dla tych, którzy po raz pierwszy spotykają się z żeglarstwem. W żeglarskiej flocie klubu Porto Montenegro znajdują się różne łodzie, w tym te przeznaczone dla większych grup.
Czarnogóra, chce być postrzegana jako elitarna destynacja turystyczna, która oferuje jedne z najbardziej korzystnych warunków podatkowych dla żeglarzy w Europie. Dzięki łatwemu dostępowi lotniczemu do naszego kraju z większości europejskich miast, jesteśmy pewni, że nasz nowy program żeglarski może przyczynić się do popularyzacji Czarnogóry, jako miejsca oferującego różne typy turystyki biznesowej, ogłoszono z grupy Porto Montenegro.
Podczas targów, zorganizowano około 140 spotkań, na których omawiano możliwości organizacji wydarzeń kongresowych w Czarnogórze.
Według informacji z w 2013 roku, obroty w dziedzinie turystyki biznesowej zwiększyły się o kilka punktów procentowych. Firmy coraz częściej doceniają wagę motywacji swoich pracowników i sprzedawców. Na międzynarodowym rynku MICE, Czarnogóra, ze względu na swoje oferty, jest coraz częściej postrzegana jako dobre miejsce do zorganizowania wyjazdów motywacyjnych. – 2013 może zostać zapamiętany, jako rok, w którym uzyskano lepsze rezultaty w dziedzinie turystyki MICE. Mimo, że w tym roku wskaźniki ekonomiczne są pozytywne, to nie należy spodziewać się jednak szybkiego rozwoju tego rodzaju turystyki, jak miało to miejsce przed recesją, pisze się w raporcie EIBTM na ten rok.
EIBTM w Barcelonie odwiedziło w tym roku ponad 4200 organizatorów, dostawców usług, członków biur kongresowych czy agencji turystycznych ze 150 krajów.

Źródło: portal analitika 1 i 2, montenegro.travel

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE