Home / Bałkany / Czarnogóra / Oferta turystyczna Czarnogóry na targach Expo-Zim w Belgradzie
targi turystyczne Czarnogóra - img.montenegro.travel

Oferta turystyczna Czarnogóry na targach Expo-Zim w Belgradzie

Czarnogórska Organizacja Turystyczna (NTOCG), we współpracy z ośrodkami narciarskimi, lokalnymi organizacjami turystycznymi oraz przedsiębiorstwami z branży turystycznej, przedstawiła ofertę na 27 Międzynarodowych Targach Sportów Zimowych, Turystyki i Rekreacji Expo-Zim, które odbyły się w dniach 27-30 listopada br. w Belgradzie.
Na stoisku NTOCG swoją ofertę zaprezentowały ośrodki narciarskie Kolašin, Vučje, Savin kuk i Javorovača, lokalne organizacje turystyczne Žabljak, Budwa i Kotor, Grupa Hotelowa Budvanska rivijera i biuro podróży Explorer, którego przedstawiciele odbyli liczne spotkania z agencjami turystycznymi oraz mediami i portalami, które śledzą oferty ośrodków narciarskich.
Biorąc pod uwagę relację cena-jakość, oferta czarnogórskich ośrodków zimowych jest w regionie konkurencyjna, a hotelarze i restauratorzy przygotowali szereg atrakcyjnych (pod względem programu i ceny) ofert. Mając na względzie zainteresowanie odwiedzających targi, oczekuje się dużej liczby turystów z Serbii.
Przedstawione na targach ceny zakwaterowania w Kolašinie, wahają się od 10 euro w kwaterach prywatnych i 28 euro w małych hotelach do 65 euro w hotelu Bianca. Całodzienny karnet narciarski kosztuje 20 euro, dwudniowy 30 euro, a za połowę dnia trzeba zapłacić 12 euro. Kolašin posiada 1200 miejsc noclegowych i ponad 20 kilometrów tras zjazdowych. Ciekawostką jest, że po dwóch latach przerwy znów można zatrzymać się w hotelu Lipka, którym zarządza HG Budvanska rivijera.
Różnorodną ofertę zakwaterowania zaprezentowali hotelarze i restauratorzy z Žabljaka. Ceny wahają się od 8 euro w kwaterach prywatnych i od 27 do 60 euro w hotelach, w zależności od kategorii. Oferta Žabljaka jest w tym roku wzbogacona dzięki otwarciu nowoczesnej hali sportowej, ale również za sprawą wyremontowanych wyciągów narciarskich w ośrodku Savin Kuk. Cena dziennego karnetu wynosi tam 12 euro, a w ośrodku Javorovača – 9 euro dorośli i 6 euro dzieci.
Centrum narciarskie Vučje oferuje gościom pobyt w luksusowych pokojach i apartamentach przy samym stoku, w cenie od 25 do 35 euro (cena zawiera śniadania i obiadokolacje) lub od 20 do 30 euro w opcji z samymi śniadaniami. Ceny karnetów wahają się od 5 do 10 euro, a goście hotelowi mają 20% zniżki na karnet i sprzęt.
Tradycyjnie, restauratorzy w kurortach zimowych i na wybrzeżu, przygotowali atrakcyjne oferty noworoczne. Zachęcać do przyjazdu do Budwy mają m.in. Goran Bregović i Bijelo Dugme, Tony Cetinski, Parni Valjak i inni.
Swoją ofertę na Expo-Zim zaprezentowały również ośrodki z Serbii, Bośni, Słowenii i Bułgarii. Sezon narciarski w czarnogórskich ośrodkach rozpocznie się w ostatni weekend roku. 

Źródło: montenegro.travel

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE