Home / Patronat / Oficjalna premiera książki Aleksandra Prokopieva pt. „Mały człowiek: bajki z lewej kieszeni”

Oficjalna premiera książki Aleksandra Prokopieva pt. „Mały człowiek: bajki z lewej kieszeni”

Już w poniedziałek 17 grudnia, w polskich księgarniach oficjalnie zadebiutuje książka Aleksandra Prokopieva pt. „Mały człowiek: bajki z lewej kieszeni”. W celu uwznioślenia tego wydarzenia, Wydawnictwo Toczka przygotowało specjalny prezent. Tylko w dniu premiery, książki zamówione na stronie internetowej wydawnictwa (www.toczka.pl), zostaną wysłane za darmo.

Poniżej film, w którym Aleksandar Prokopiev opowiada o swojej książce:

Zachęcamy również do śledzenia informacji zamieszczanych na profilu facebook wydawcy, w planie jest jeszcze kilka okolicznościowych niespodzianek.

Notka z okładki książki:

Czy we współczesnym świecie jest miejsce na bajki? Czy można je opowiadać dorosłym? Aleksandar Prokopiev przekonuje, że tak. Mieszając rzeczywistość z fikcją, śmiech z makabrą, wprowadza nas w nie zawsze bajkowy świat, który mimo że odrobinę szalony, szybko rozpoznajemy jako własny. W kilkunastu zawartych w książce opowieściach autor portretuje człowieka i elementy jego życia, miłość, przyjaźń, powodzenie i niepowodzenie, to co oznacza wierność i zdradę. Wszystko to co czyni życie takim jakim jest, tzn. bogatym i różnorodnym.

„Zachęcam czytelników, ponieważ książkę pisałem z miłością i myślę, że pokazane w niej losy, będą zawsze w jakiś sposób znane, bliskie, rozpoznawalne, bez względu na to gdzie i w jakim czasie się żyje”.

Aleksandar Prokopiev

Aleksandar Prokopiev (ur. w 1953 r.), macedoński prozaik i eseista, autor scenariuszy filmowych i teatralnych. W latach osiemdziesiątych, członek popularnego jugosłowiańskiego zespołu rockowego Idoli, autor znanej również w Polsce piosenki „Rzadko Cię widuję z dziewczętami”.

W 2012 roku za książkę Mały człowiek: bajki z lewej kieszeni otrzymał międzynarodową nagrodę Balkanika, najbardziej prestiżowe literackie wyróżnienie na Bałkanach.

Tytuł oryginału: Човечулец: бајки од левиот џеб

Przekład: Aneta Todevska i Michał Sapeta

Seria wydawnicza: Na Południe

Liczba stron: 160

Wymiary: 125×195 mm

Oprawa: Miękka, foliowana i lakierowana

About Zuzanna Głowacka

Absolwentka gdańskiej slawistyki, wciąż próbuje się zmusić do zakończenia magisterskiej przygody z europeistyką. Zajmuje się tłumaczeniami i współczesną literaturą bośniacką. Aktualnie mieszka i studiuje w Sarajewie.
KOMENTARZE