Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Oficjalne otwarcie zimowego sezonu turystycznego w Kolašinie

Czarnogóra: Oficjalne otwarcie zimowego sezonu turystycznego w Kolašinie

Ponad 500 osób cieszyło się minionej soboty dobrze przygotowanymi trasami narciarskimi pasma górskiego Bjelasica. Uczestnicy aktywnie spędzili pierwszy dzień oficjalnego zimowego sezonu turystycznego w Górach Dynarskich. Formalnie otwarto sezon dziewięć dni przed rozpoczęciem noworocznych świąt, a przyczyniły się do tego prawidłowe warunki przyrodnicze, jak również dobre przygotowanie tras przez pracowników i mechanizacja kompleksu narciarskiego Ski Centar Kolašin 1450.

Jak oznajmił dyrektor terenów narciarskich Ski Centar Kolašin 1450 Boban Šćepanović początek był dobry i nadchodzący sezon jest obiecujący.

– Tak jak zapowiadaliśmy jesteśmy przygotowani na zimowy sezon turystyczny już od  ponad tygodnia przed noworocznym okresem świątecznym. W minionym czasie maksymalnie wykorzystaliśmy możliwość przygotowania infrastruktury centrum sportów zimowych i specjalistycznej oferty dla narciarzy. Co najważniejsze mamy wystarczająco dużo śniegu, który umożliwia naszym maszynom odpowiednie przygotowanie tras zjazdowych. Pracują wszystkie kolejki liniowe i wyciągi narciarskie, ceny są na poziomie zeszłorocznych, a przewidziane są również zniżki – poinformował  Šćepanović.

Wszystkich pracowników branży turystycznej Kolašina ucieszyła udana grudniowa sobota w Bjelasicy. Wśród odwiedzających zarejestrowano również zagranicznych gości, głównie z Albanii i Rosji. Podczas okresu świątecznego, który rozpoczyna się pod koniec grudnia oblężenie przeżywają zarówno tutejsze trasy narciarskie, jak i hotele i pensjonaty, przy czym apogeum zainteresowania tradycyjnie przypada na czas świąt Bożego Narodzenia. Do otwarcia sezonu optymistycznie podchodzi także właściciel serwisu narciarskiego Legenda, który koniec grudnia i początek stycznia  widzi bardzo obiecująco.

Źródło: pobjeda.me

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE