Home / Bałkany / BiH / Okiennice Pałacu Wersalskiego wykonane przez spółkę Kontinental z BiH

Okiennice Pałacu Wersalskiego wykonane przez spółkę Kontinental z BiH

kontinental_prozori- seebiz.net

Od zeszłego roku drewniane okiennice w rezydencji francuskiej królowej, Marii Antoniny, wykonuje bh. spółka Kontinental z Kiseljaku.

Prace restauracyjne tak ważnych pomników kultury są w większości zlecane francuskim agencjom, które specjalizują się w odnowie takich zabytków. Dlatego spółka wygraną w międzynarodowym przetargu odbiera jako wielki sukces. O powodzeniu spółki zadecydowała przede wszystkim wysoka jakość wykonywanych usług oraz cena.

Dekorator, Damir Dino Huseinović, żyjący od 20 lat we Francji, przyznał  że dokonał wszelkich starań, aby okiennice i okienne uchwyty do złudzenia przypominały te sprzed 250 lat. Prace trwały około 4 miesięcy, a w ich rezultacie powstało 86 ogromnych okiennic zdobionych witrażami. Ramy pochodzą z Kiseljaka, natomiast szkło z Vitezu. Rzemieślnicy wykonali również 6 par drzwi.

Współpraca między Huseinoviciem a spółką z BiH rozpoczęła się kilka lat temu podczas gdy dekorator zajmował się realizacją projektu na zlecenie ambasady Wybrzeża Kości Słoniowej w Paryżu. – Mój wieloletni przyjaciel z Sarajewa polecił mi to przedsiębiorstwo, więc nawiązałem współpracę. Jej efekty były lepsze niż mógłbym się spodziewać – powiedział Huseinović.

Rezydencja królowej, zwana Petit Trianon znajduje się obok pałacu królewskiego  w Wersalu, na przedmieściach Paryża.

Źródło: seebiz.net

About Agnieszka Wirkus

KOMENTARZE