Home / Bałkany / Czarnogóra / One&Only Luxury Resorts w Czarnogórze
Kotor-rtcg.me

One&Only Luxury Resorts w Czarnogórze

Premier Czarnogóry Milo Đukanović spotkał się z prezesem firmy Kerzner International, Solomonem Kerznerem w celu podpisania umowy z Azmont DOO Investments na wybudowanie w Zatoce Kotorskiej pierwszego i jedynego ośrodka w Europie spełniającego wymogi super luksusowego kompleksu wypoczynkowego. Dynamiczny projekt zakłada ukończenie budowy w ciągu 28 miesięcy.

- To ekscytujący projekt o wielkim znaczeniu dla naszego kraju, który pozwoli na wykreowanie Czarnogóry jako interesującego celu turystycznego – podkreślają przedstawiciele Rządu Czarnogóry.

Premier Đukanović dostrzega w tym przedsięwzięciu szansę na znaczącą poprawę infrastruktury i gospodarki regionu. Już w najbliższym czasie zatrudnienie znajdzie około 500 osób, co pozwoli na zniwelowanie bezrobocia. Po zakończeniu prac budowlanych w nowo otwartym kompleksie zatrudnienie znajdzie ponad 1,2 tys. ludzi.

Kompleks ma zostać umieszczony w najwęższej części Zatoki Kotorskiej, tuż przy wejściu do Zalewu Tivatskiego, a zajmował będzie powierzchnię przekraczającą 60 arów. Użytkownicy ośrodka będą mogli podziwiać piękny widok na morze i góry. Pierwszy w Europie ośrodek One&Only Luxury Resorts będzie znajdował się zaledwie godzinę drogi od międzynarodowego lotniska w Dubrowniku. Projekt stanowi, jak na razie, największą inwestycję w turystykę w całej Europie.

Hotele One&Only Luxury Resorts zapewniają swoim gościom najwyższą jakość usług. Położone są w najpiękniejszych miejscach świata, a każdy z nich oferuje niepowtarzalny styl i charakter lokalnej kultury. Znajdują się one m.in. na Malediwach, w Dubaju czy na Mauritiusie.

Źródła: indikator.ba, oneandonlyresorts.com

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE