Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Otwarcie hotelu Centrum w przyszłym roku
Budownictwo; edulandia.pl

Czarnogóra: Otwarcie hotelu Centrum w przyszłym roku

Prace przy odbudowie hotelu Centrum idą zgodnie z planem i zostaną zakończone do przyszłego sezonu, powiedział dla telewizji Boka, dyrektor Primorje hotels&restaurants, Dragan Bućin.

W jednej części budynku trwają prace przy wyposażaniu łazienek i układaniu podłóg w pokojach, w drugim natomiast robotnicy zajmują się lekkimi pracami budowlanymi i poprawkami. – Prace trwają, choć nie mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Mieliśmy dwumiesięczną przerwę, ale teraz trzeba uruchomić całą machinę prac mimo, że mamy wielu wykonawców, dużo pracowników i pojawiają się problemy jak choćby warunki atmosferyczne. Mogłoby być lepiej, ale muszę powiedzieć, że jest dobrze, powiedział Bućin po wizycie na budowie.
Latem ubiegłego roku ogłoszono, że jeden etap prac zostanie zakończony i hotel będzie gotowy przyjąć gości już w tym roku, ale tak się nie stało, ponieważ nie zostały ukończone wszystkie prace. Firma z Tivatu, która jest większościowym właścicielem obiecuje, że uzgodnione terminy zakończenia prac będą przestrzegane. – Na ogół się nie spóźniamy i kończymy prace przed terminem, powiedział prezes i dodał, że hotel zostanie otwarty przed kolejnym sezonem, ale nie jest wiadome, w jakim miesiącu.
Początkowo planowano inwestycję o wartości 4 milionów jednak już teraz wiadomo, że projekt pochłonie więcej pieniędzy. Dodatkowe środki zostały zainwestowane już na samym początku, jak powiedział Bućin, odbudowa jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż budowanie od podstaw.
Herceg Novi, w przyszłym roku, będzie mogło najprawdopodobniej pochwalić się czterogwiazdkowym hotelem, z 216 dwuosobowymi pokojami, 28 apartamentami, centrum spa i salą konferencyjną.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE