Home / Bałkany / Czarnogóra / Otwarcie hotelu Hilton Czarnogóra w maju 2015 roku
montenegro - misto-market.com.ua

Otwarcie hotelu Hilton Czarnogóra w maju 2015 roku

Dotychczasowe wspólne działania i dalszy rozwój współpracy w branży hotelarskiej były głównymi tematami rozmowy wiceprezesa ds. rozwoju grupy hotelowej Hilton, Ulricha Widmera i właściciela firmy Normal Company, Žarko Buricia. Zapowiedzieli rozpoczęcie przebudowy głównego budynku Hotelu Czarnogóra. Rekonstrukcja zostanie wykonana zgodnie z najwyższymi standardami prestiżowej grupy hotelowej i zarazem jednej z najpopularniejszych sieci hotelowych na świecie. Projektanci hotelu odwiedzili  już Czarnogórę na początku czerwca.

– Jestem pewien, że Hilton Czarnogóra wniesie nową jakość do turystycznej i biznesowej oferty stolicy oraz całej Czarnogóry. Nasze wymagania i standardy są wysokie, ale muszę przyznać, że jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z naszym partnerem w Czarnogórze i jednocześnie postępem prac przy przebudowie hotelu – powiedział Widmer.

Otwarcie hotelu Hilton Czarnogóra w Podgoricy planowane jest na maj 2015 roku. Nowy, pięciogwiazdkowy hotel będzie połączeniem tradycyjnych symboli Podgoricy oraz blasku i wartości prestiżowej marki Hilton, ogłosił właściciel przedsiębiorstwa Normal Company, Žarko Burić.

Normal Company przedstawia także społeczeństwu malowidła, które są własnością hotelu Czarnogóra. Chodzi o jedną z najważniejszych i najcenniejszych kolekcji kraju. Wystawa, którą przygotowała historyk sztuki Ljiljana Zeković, została oficjalnie otwarta 14.06 br. Warto zaznaczyć, że dzieła te będą miały także szczególne miejsce w hotelu Hilton Czarnogóra.

Źródło: montenegro.travel, cdm.me, klix.ba

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE