Home / Społeczeństwo / Otwarcie macedońskiej szkoły w Chicago

Otwarcie macedońskiej szkoły w Chicago

Wczoraj wieczorem w cerkwi św. Cyryla i Metodego w Chicago odbyło się uroczyste otwarcie macedońskiej szkoły. W inauguracji uczestniczył Prezydent Republiki Macedonii, Gjorge Ivanov oraz Minister Obrony, Fatmir Besimi. Szkołę pobłogosławił metropolita amerykańsko-kanadyjski – Metody. Szkoła umożliwi młodym osobom, przebywającym w Stanach Zjednoczonych, naukę języka macedońskiego oraz kultury, tradycji i religii ich kraju.

Przyjmując z zadowoleniem ten ważny krok, Prezydent Ivanov podkreślił, że otwarcie klas lekcyjnych pod honorowym patronatem dwóch macedońskich nauczycieli, Cyryla i Metodego, ma duże znaczenie dla przyszłych pokoleń, które dzięki temu będą mogły się nauczyć wszystkiego tego, co ich wyróżnia na tle innych narodów, ale jednocześnie tego, co sprawia, że stają się z nimi bliscy i zjednoczeni. Młodzi ludzie powinni wiedzieć, że pochodzą z jednego kraju – Macedonii.

– Bądźcie dumnymi i godnymi przedstawicielami wszystkich pokoleń, które opuszczając nas, ślubowały pozostanie Macedończykami, powiedział Ivanov do uczestników, członków macedońskiej diaspory przy cerkwi św. Cyryla i Metodego w Chicago.

Źródło: kurir.mk

About Beata Bednarczyk

KOMENTARZE