Home / Bałkany / Czarnogóra / Otwarto konsulat honorowy Czarnogóry w Kijowie
Kijów - eastbook.eu

Otwarto konsulat honorowy Czarnogóry w Kijowie

W Kijowie otwarto konsulat honorowy Czarnogóry na którego czele stanął Stanislav Oleksyovich Dovgiy (Станіслав Олексійович Довгий). Według czarnogórskiego szefa dyplomacji Igora Lukšicia placówka przyczyni się do dalszego zacieśnienia współpracy między obydwoma państwami.

Podczas ceremonii otwarcia Lukšić podkreślił iż cieszy się, że konsulem honorowym została osoba która osiągnęła sukcesy na polu politycznym, naukowym i akademickim. Wyraził on również zadowolenie ze stosunków dyplomatycznych między Czarnogórą a Ukrainą, które zostały nawiązane w 2006 roku.

- Od tego czasu w 2008 roku Ukraina otworzyła swoją ambasadę w Czarnogórze mianując Oksanę Sljusarenko nadzwyczajnym i pełnomocnym ambasadorem, a w marcu tego samego roku Ukraina otworzyła swój pierwszy konsulat honorowy w Czarnogórze – oznajmił czarnogórski minister spraw zagranicznych dodając, że 5 lipca mianowano Ljubomira Mišurovicia na ambasadora na Ukrainie, na stałe rezydującego w Podgoricy.

Lukšić poinformował, że w ostatnich latach rządy Czarnogóry i Ukrainy w szczególności koncentrowały się na praktycznych aspektach stosunków dwustronnych. W tym zakresie podpisano szereg umów mających na celu wzmocnienie współpracy w różnych dziedzinach. Jak zaznaczył, Czarnogóra stała się dla wielu Ukraińców ulubionych miejscem wyjazdów turystycznych.

Źródło: vijesti.me

 

 

 

 

 

 

About Marta Buraczyńska

KOMENTARZE