Home / Bałkany / BiH / Outdoor Enthusiast: BiH to jedno z miejsc, do których chętnie się wraca
nahla.ba-Lukomir

Outdoor Enthusiast: BiH to jedno z miejsc, do których chętnie się wraca

Brytyjski magazyn Outdoor Enthusiast przedstawił BiH jako kraj, do którego chętnie wracają turyści oraz wspaniałe miejsce dla miłośników górskich wycieczek. Autor tekstu o BiH, Andrew Mazibrada, widząc młodych ludzi na ulicach Sarajewa nie potrafił rozpoznać Serbów, Chorwatów czy Boszniaków i porównał to miasto do burzliwego, pięknego i inspirującego małżeństwa, które trwa już 2 tys. lat. Wg Outdoor Enthusiast Sarajewo stanowi połączenie Kultur Wschodu i Zachodu. Doskonale odzwierciedla to sarajewska architektura – obok siebie stoją budynki wybudowane w czasach Imperium Osmańskiego i Monarchii Austro-Węgierskiej.

Andrew Mazibrada w swoim tekście podkreślił również atuty przyrodnicze BiH. Outdoor Enthusiast zaprezentował szereg atrakcji, jaki czekają na turystów w tym kraju – górskie wędrówki, rafting czy kolarstwo górskie. Mazibroda podczas swojego pobytu w BiH odwiedził Bjelašnicę, Maglić i Park Narodowy Sutjeska oraz wiele innych miejsc, które wywarły na nim wielkie wrażenie.

Szczególne pozytywne autora wyraził się o tradycyjnej wsi Lukomir położonej na wys. 1496 m n.p.m., w której spotkał się z prawdziwym ciepłem i gościnnością. Mazibrada po przybyciu do tej miejscowości został powitany przez mieszkańców i od razu zaoferowano mu poczęstunek składający się z lokalnych potraw. Autor podkreślił, że podróż do BiH to wyjątkowe doświadczenie dla każdego turysty, a większość z nich na pewno powróci do tego kraju.

Outdoor Enthusiast to brytyjski magazyn, który ukazuje się 4 razy w roku. Jest poświęcony zagadnieniom turystyki, alpinizmu, raftingu, kolarstwa i sportów ekstremalnych.

Źródło: seebiz.net

About Monika Muchowiecka

Absolwentka gdańskiej slawistyki. Aktualnie pracuje w Europejskim Centrum Solidarności. Interesuje się współczesną literaturą południowo- i wschodniosłowiańską.
KOMENTARZE