Home / Polityka / Bezpieczeństwo / Państwo Islamskie grozi zabiciem Chorwata
ISIS - vecernji.hr

Państwo Islamskie grozi zabiciem Chorwata

Zabijemy Chorwata w ciągu 48 godzin jeśli nie zwolnicie z egipskiego więzienia skazanych muzułmanek – taki jest przekaz nagrania video, które opublikowała organizacja terrorystyczna ISIS. Celem jest uwolnienie więźniarek muzułmańskich z egipskich więzień. Jedna z nich ma być podobno wysoko postawioną w hierarchii tej organizacji.

Na nagraniu opublikowanym pod tytułem „Nowa wiadomość dla egipskiej władzy” widać mężczyznę klęczącego przed zamaskowanym terrorystą, który w ręce trzyma nóż.

– Nazywam się Tomislav Salopek, Chorwat, mąż Nataszy, mam dwoje dzieci. Proszę egipski rząd by wypuścił wszystkie więźniarki i uratował mi życie – brzmi apel porwanego.

30 letni Chorwat został porwany 22 lipce w stolicy Egiptu, Kairze. Tomislav pracował jako menadżer dla francuskiej firmy Company General Geoscience. Został porwany w drodze do pracy.

Według informacji MSW Egiptu, terroryści porwali z samochodu tylko Chorwata, zostawiając na drodze jego kierowcę. Początkowo uważano, że za porwaniem Chorwata stoi lokalna grupa przestępcza chcąca uzyskać za obcokrajowca solidny okup. Niestety okazało się, że napad został zorganizowany przez Państwo Islamskie.

Nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska Egiptu w sprawie żądań terrorystów. Jednak prawdopodobnie Egip nie ugnie się pod żądaniami organizacji terrorystycznej.

Źródło: vecernji.hr

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE