Home / Bałkany / Czarnogóra / Parlament Europejski o postępach Czarnogóry
flaga ue

Parlament Europejski o postępach Czarnogóry

Podczas wizyty w Brukseli Minister Spraw Wewnętrznych Czarnogóry, Raško Konjević, spotkał się z szefem Delegatury Parlamentu Europejskiego ds. Czarnogóry, Anneliese Dodds. W innym spotkaniu uczestniczył sprawozdawca Parlamentu Europejskiego, Charles Tannock. Zarówno Tannock, jak i Dodds wspierają Czarnogórę w jej dążeniach do integracji z Unią Europejską.

- Przeanalizowaliśmy postępy Czarnogóry w procesie integracyjnym. Obecnie musimy skupić się na realizacji zadań związanych z rozdziałami 23 i 24 oraz na uchwaleniu kilku kluczowych aktów prawnych, które Rząd powinien przyjąć do końca tego roku – poinformował Konjević. Dodał również, że dobre wieści płyną także z Parlamentu Europejskiego.

- Poruszyliśmy wiele kwestii legislacyjnych, związanych z dotychczasowymi postępami Czarnogóry. Rozmawialiśmy również o aktualnych problemach kraju – o korupcji i działaniach koniecznych do jej wyeliminowania, o restrukturyzacji sądownictwa i środkach podjętych w celu usprawnienia tego systemu, o reformie policji i przestępczości. Spotkanie było wyjątkowo krótkie, ale mam nadzieję, że jest to dopiero początek naszego dialogu – skomentowała Dodds.

Źródła: portalanalitika.me, cdm.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE