Home / Bałkany / BiH / Pawilon BiH wśród 10 najlepszych na 55. Biennale Sztuki w Wenecji
mladen miljanovic who wants to be go here - mladenmiljanovic.info

Pawilon BiH wśród 10 najlepszych na 55. Biennale Sztuki w Wenecji

Między dziesięcioma najlepszymi wystawami w Palazzo Malipiero w Wenecji znalazła się również ekspozycja „Vrt uživanja” („Ogród rozkoszy”) Mladena Miljanovicia, tegorocznego reprezentanta Bośni i Hercegowiny na 55. Biennale Weneckim – ogłosił włoski magazyn „Cultura Panorama”.

Muzeum Sztuki Współczesnej Republiki Serbskiej podało, że ta wspaniała wiadomość jest jednocześnie najlepszym dowodem na to, iż projekt Mladena Miljanovicia stanowi wyjątkowe osiągnięcie, obok którego nawet najwięksi eksperci nie mogą przejść obojętnie. W oświadczeniu wspomniano także o Norwegii, Belgii, Niemczech oraz kilku innych krajach biorących udział w wydarzeniu.

Kustoszom, dziennikarzom, marszandom i krytykom pawilon Bośni i Hercegowiny został udostępniony 27 maja, zaś jego uroczyste otwarcie nastąpiło trzy dni później.

Po dziesięcioletniej przerwie Bośnia po raz drugi uczestniczy w Biennale. Jej występ sponsorują Ministerstwo Spraw Obywatelskich Bośni i Hercegowiny oraz Ministerstwo Oświaty i Kultury Republiki Serbskiej. Organizatorem jest natomiast Muzeum Sztuki Współczesnej Republiki Serbskiej.

55. Biennale Sztuki w Wenecji potrwa do 24 listopada. Zaprezentuje się na nim 88 krajów.

Strona internetowa ekspozycji

Źródło: klix.ba

About Natalia Siwak

Studentka polonistyki i slawistyki. Kocha serbski i niemiecki - w przyszłości chciałaby zajmować się tłumaczeniami w obrębie tych języków. Uwielbia czytać oraz zgłębiać tajniki gramatyki historycznej i szeroko pojętego językoznawstwa. Jeszcze w trakcie studiów planuje dłuższy wyjazd do Serbii.
KOMENTARZE