Home / Bałkany / Grecja / Pięć greckich wysp w złotej dziesiątce portalu Tripadvisor
kefalonia-kefaloniataxi.gr

Pięć greckich wysp w złotej dziesiątce portalu Tripadvisor

Aż pięć greckich wysp znalazło się w klasyfikacji dziesięciu najpopularniejszych wyspiarskich kierunków turystycznych w Europie. Listę, która została opublikowana 19 lutego, sporządził portal Tripadvisor, na podstawie ocen użytkowników. Z kolei w rankingu, który objął wyspy z całego świata, znajduje się jedna wyspa grecka.

Wyspa Naxos zajęła szóste miejsce w rankingu światowym i drugie w europejskim; w tej samej klasyfikacji znajdziemy też: Milos (5. miejsce), Kefalonia (6.), Santorini (7.) oraz Paros (10.). Na pierwszym miejscu rankingu światowego sklasyfikowano Ambergris Caye, największą wyspę Belize na Morzu Karaibskim; w zestawieniu europejskim pierwszą pozycję zajmuje szkocka wyspa Lewis and Harris.

Grecka Organizacja Turystyczna (EOT) zdecydowała się na realizację on-line programu promowania greckiej turystyki za pośrednictwem portalu Tripadvisor. Cel: przyciągnąć do Grecji w tegorocznym sezonie jak najwięcej turystów z Niemiec, USA, Brazylii, Holandii, Europy Płn., Francji i Rosji. Łącznie na ten cel zostanie przeznaczona kwota 350 tys. EUR (plus VAT). Podobny program będzie realizowany za tę samą kwotę poprzez portal Expedia, aby zachęcić do podróży do Grecji klientów z Wlk. Brytanii, Niemiec, USA, Australii i Indii.

Źródło: kathimerini.gr

About Rita Winiarska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Universidad de Alicante. Miłośniczka języków obcych, podróży i wszystkiego, co greckie. W wolnych chwilach czyta, pisze, tłumaczy i szlifuje języki.
KOMENTARZE