Home / Bałkany / BiH / Pierwsza Halal ćevabdžinica w Sarajewie
index.hr

Pierwsza Halal ćevabdžinica w Sarajewie

index.hr

Już wkrótce na sarajewskiej Baščaršiji otwarta zostanie pierwsza Halal ćevabdžinica, ogłosił dyrektor Agencji ds. Certyfikatu Halal w BiH, Amir Sakić. Dzięki temu klienci będą pewni, że w serwowanych ćevapach nie znajdą składników, których nie chcieliby skonsumować.

– Jest to początek certyfikacji obiektów restauracyjnych, który ma na celu zaspokoić rosnący popyt konsumentów – poinformował Sakić na uroczystym spotkaniu w Brajloviciu, sarajewskiej firmie zajmującej się przemysłem mięsnym, której 29 produktów otrzymało tenże certyfikat. W BiH posiada go 53 producentów żywności, w całym regionie – 130, łącznie znajduje się na ok. 3000 produktów.

Dyrektor firmy, Hamdo Brajlović, komentując problemy, z jakimi boryka się branża mięsna, zapowiedział, iż nie obawia się napływu chorwackich producentów do BiH, gdyż nawykł do posiadania konkurencji. Po zeszłorocznych upałach zapowiadano krach w przemyśle spożywczym (przyspieszony ubój bydła i spadek cen), jednakże nie doszło do niego – ceny żywca wzrosły o 15-20%.

Źródło: indikator.ba

About Zuzanna Głowacka

Absolwentka gdańskiej slawistyki, wciąż próbuje się zmusić do zakończenia magisterskiej przygody z europeistyką. Zajmuje się tłumaczeniami i współczesną literaturą bośniacką. Aktualnie mieszka i studiuje w Sarajewie.
KOMENTARZE