Home / Gospodarka / Inwestycje / Pierwsza inwestycja Subraty Roya w Macedonii

Pierwsza inwestycja Subraty Roya w Macedonii

Indyjski multimiliarder Subrata Roy kupił Hotel Slavija znajdujący się w centrum Ochrydy, poinformował podczas briefingu prasowego dyrektor Agencji Inwestycji Zagranicznych Visar Fida, nie podano jednak sumy transakcji. Według nieoficjalnych informacji, jakie uzyskał macedoński dziennik Kapital, indyjski biznesmen jest także zainteresowany nabyciem sąsiedniego hotelu Orce Nikolov. Wcześniej był zainteresowany hotelami Ineks Gorica, Granitem oraz kompleksem turystycznym w miejscowości Ljubaniszta.

Subrata Roy odwiedził Macedonię w połowie czerwca, by zapoznać się z możliwościami inwestycyjnymi w tym kraju.  Dwa tygodnie później do Macedonii przyjechała jego żona i syn w towarzystwie licznej delegacji indyjskich przedsiębiorców oraz przedstawicieli jego firmy Sahara India. W połowie sierpnia Subrata Roy otworzył w kraju firmę budowlaną Sahara Global Com, która zarządza wraz ze swym najmłodszym synem, Seemanto Royem. Kapitał początkowy firmy wyniósł 5 tys. EUR.

Miliarder zapowiedział budowę m. in. centrum turystycznego w Ochrydzie, z którego chciałby uczynić „drugie Las Vegas”. Projekt, według którego w mieście mają pojawić się kasyna, hotele i centra rozrywki powinien być gotowy jeszcze we wrześniu br., a jego realizacja ma sie rozpocząć w ciągu 2,5 roku. Prace budowlane przy modernizacji hotelu Slavija już zostały rozpoczęte. Przedstawiciele firmy przylatują do Macedonii między 23 a 26 września br.

Źródło: plusinfo.mk, kapital.com.mk, kurir.mk

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE