Home / Gospodarka / Handel / Pierwsze chorwackie wirtualne centrum handlowe iMall rozwija działalność

Pierwsze chorwackie wirtualne centrum handlowe iMall rozwija działalność

Mimo kryzysu gospodarczego, który nie ominął Chorwacji, pierwsze w tym kraju, otwarte przed rokiem wirtualne centrum handlowe iMall, radzi sobie bardzo dobrze, a jego obroty wciąż rosną. W działających obecnie w centrum 106 sklepach oferowanych jest łącznie 36,5 tys. artykułów, a wartość sprzedawanych tam miesięcznie towarów sięga 200 tys. HRK [ 110 tys. PLN]. Wkrótce klientom udostępniona zostanie również specjalna aplikacja iMall na telefony komórkowe.

– Pod względem liczby sklepów, których obecnie jest 106, możemy się pochwalić, że jesteśmy, ogólnie rzecz biorąc, piątym centrum handlowym w Chorwacji, jeśli porównamy się z tymi „o murowanych ścianach”, z tendencją wzrostową. Nasze sklepy nie płacą wysokiego czynszu od najmu, nie wydają pieniędzy na zatrudnienie pracowników, dlatego mogą zaproponować również niższe ceny – powiedział dyrektor wirtualnego centrum handlowego iMall, Damir Jelavić.

Według ostatnich danych Narodowego Banku Chorwacji [Hrvatska narodna banka] liczba transakcji kartami kredytowymi za zakupy dokonane w sieci wzrosła w tym kraju o 52%, a całkowity obrót jest wyższy o 37%. Szacuje się, że obecna wartość chorwackiego internetowego rynku detalicznego wynosi około 1 mld HRK [ 550 mln PLN].

Źródło: vecernji.hr

About Magdalena Pazdanska

KOMENTARZE