Home / Gospodarka / Infrastruktura / Macedonia: Pierwsze fabryki w strefie przemysłowej w Rabrovie

Macedonia: Pierwsze fabryki w strefie przemysłowej w Rabrovie

Pierwsze fabryki otwarte zostały w strefie przemysłowej Rabrovo w pobliżu Valandova. Inwestycja warta jest 2,5 mln EUR i zapewni 1000 nowych miejsc pracy. Fabryki Doka Tekstil i DMISS produkować będą wyroby włókiennicze, które eksportowane będą do krajów Unii Europejskiej. produkcja roczna wyniesie około 5 mln sztuk odzieży.

– Naszym partnerem strategicznym jest Grecja, a produkty będą sprzedawane przez sklepy znanych sieci, jak niemiecki Stress One czy brytyjskie Verhouse i Assos – powiedział właściciel Doka Tekstil, Toni Pandev.

W strefie przemysłowej Rabrovo w nadchodzącym okresie zostanie otwartych kolejne 8 obiektów, m.in. zakład produkcji kolektorów słonecznych, paneli izolacyjnych, maszyn oraz zakład przetwórstwa warzyw. Inwestycje w samą infrastrukturę wyniosą 15 mln EUR.

– W strefie przemysłowej sprzedano już wszystkie 48 parceli, co dowodzi słuszności budowy obiektu. Impulsem do budowy było rządowe pozwolenie na sprzedaż ziemi po okazyjnych cenach, dzięki czemu zainteresowanie było spore – mówi prezydent Valandowa, Nikolcze Czurlinovski, który wraz z wicepremierem i ministrem finansów Zoranem Stavreskim uczestniczył w uroczystościach otwarcia fabryki.

Źródło: plusinfo.mk, mia.com.mk

About Zofia Dembowska

KOMENTARZE