Home / Gospodarka / Pierwsze porozumienie gospodarcze między Kosowem a Rumunią

Pierwsze porozumienie gospodarcze między Kosowem a Rumunią

źródło - orainfo.com

Przewodniczący Kosowskiego Sojuszu Biznesu, Agim Shahini i szef Elity Przedsiębiorców Rumunii, będący także przewodniczącym Rumuńskiego Centrum Biznesu Carpathia, Mihai Nita, podpisali w imieniu Kosowa i Rumunii pierwsze porozumienie gospodarcze między tymi krajami.

– Mieliśmy ogromną potrzebę wsparcia Kosowa i teraz z niecierpliwością oczekujemy realizacji wszystkich zaproponowanych projektów. Jestem pewny, że wszystko zostanie wykonane i nieuznanie niepodległości Kosowa nie przeszkodzi we współpracy gospodarczej – powiedział Mihai Nita.

Także Agim Shahini wyraził swoje zadowolenie z powodu podpisania porozumienia.

– To porozumienie wpłynie pozytywnie na rozwój gospodarczy Kosowa, a także na wzrost możliwości eksportu naszych produktów przez Rumunię – powiedział Shahini, dodając także, że porozumienie zmieni wizerunek Kosowa, co wpłynie na jeszcze większe pogłębienie współpracy między krajami.

Na ceremonii podpisania porozumienia obecni byli przedstawiciele biznesu i polityki obu krajów. Wizyta kosowskiej delegacji wsparta została przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

 

Źródło: orainfo.com

About Maria Reptowska

KOMENTARZE