Home / Londyn 2012 / Pierwsze sukcesy Bułgarii na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie

Pierwsze sukcesy Bułgarii na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie

Bułgarski tenisista Grigor Dimitrow, wygrał w dwóch setach z Polakiem Łukaszem Kubotem 6:3, 7:6 i tym samym przeszedł do drugiej rundy turnieju. Wygrana Dimitrowa przyniosła Bułgarii pierwszy sukces na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w kategorii mężczyzn. Debiutujący na IO Dimitrow trudniejszą walkę stoczył w drugim secie z Polakiem, który dość szybko zaczął nadrabiać zaległości, prowadząc 5:3. Bułgar jednak ostro zawalczył o wygraną, o której zadecydował tie-break. Dimitrow zakończył grę w 79 minucie z wynikiem 7:4. Sukces zapewnił zwycięzcy nie tylko udział w drugiej rundzie turnieju na IO, lecz również 35 punktów na światowej liście rankingowej.

Obaj zawodnicy już mieli okazję zmierzyć się ze sobą w ćwierćfinale turnieju w Gstaad, podczas którego Dimitrow także okazał się lepszy, wygrywając 6:3, 6:2.

W drugiej rundzie Bułgar będzie walczył z francuskim zawodnikiem Gillesem Simonem oraz reprezentantem Kazachstanu, Michaiłem Kukuszkinem.

Najlepsza bułgarska tenisistka, Cwetana Pironkowa również nie zawiodła swoich  rodaków. Bułgarka pokonała w setach 7:6(4), 6:2 reprezentantkę Słowacji, Dominikę Cibulkovą i tym samym przeszła do drugiej rundy turnieju IO. Dzisiejsza wygrana Pironkowej pozwoliła jej odegrać się za przegraną w turnieju w Pekinie przed czterema laty ze Słowaczką.

W drugiej rundzie Pironkowa zmierzy się z Włoszką Flawią Penetą, która wygrała z Soranyą Cirsteą z Rumunii 6:2, 4:6, 6:2.

Źródło: dnevnik.bg 1 i 2, gramophon.com