Home / Polska i Bałkany / Pierwsze urodziny portalu balkanistyka.org!

Pierwsze urodziny portalu balkanistyka.org!

Szanowni Państwo,

dziś, oficjalnie, portal balkanistyka.org świętuje swoje pierwsze urodziny!

Przez ostatnie 366 dni udało nam się dokonać rzeczy małej i skromnej, ale jak sądzimy ważnej – w jednym miejscu zgromadziliśmy ludzi – pasjonatów – mających na celu promocję wiedzy o Bałkanach oraz czytelników – ludzi niemniej zafascynowanych Bałkanami, popierających ideę promocji Bałkanów w Polsce.

Przez ten krótki czas nie uniknęliśmy potyczek, czy błędów. Przeszliśmy kilka burz, w których niesłusznie zarzucano nam postawę jednostronną, a nawet antybałkańską. Czasem zarzuty wynikały z faktu, że nie do końca potrafiliśmy zdefiniować i określić swoje cele, ale przede wszystkim dlatego, że nie dość wyraźnie sygnalizowaliśmy, że pojawiające się na naszej stronie teksty są w większości opracowaniem tekstów źródłowych, nie zaś opinią autorską.

Po roku pracy wciąż chcemy się zmieniać i uczyć – także na własnych błędach (czasem nie da się ich po prostu ominąć). W przypadku tekstów opracowywanych zdecydowaliśmy się linkować do bezpośrednich źródeł, by Ci z Państwa, którzy znają języki, mogli się do nich odnieść. Częściej niż dotychczas chcemy też pisać  teksty własne.

Życzymy Państwu i sobie by nasza wspólna wiedza o Bałkanach i wizerunek tamtejszych krajów wzrastały o treści potrzebne (te łatwe, lekkie i przyjemne, jak i te trudne), by obraz i klimat społeczny panujący na Bałkanach stał się dla nas bardziej dostępny, zrozumiały – bo idealny nie będzie, tak jak ideałem nie będzie nigdy sam portal balkanistyka.org.

Życząc Państwu i Redakcji wszystkiego najlepszego, proponuję, by uświetnić ten dzień lampką bałkańskiego wina za Wasze i nasze zdrowie.

Tym wszystkim zaś, którzy świętują też dziś „Babę Martę”, dedykujemy pod naszym logo martenicę.

 

Łukasz Fleischerowicz

redaktor naczelny

balkanistyka.org

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE

Z okazji pierwszej rocznicy powstania portalu ,życzę wszystkim pracownikom i współpracownikom BAŁKANISTYKI wielu pomysłów na kolejne co najmniej 100 lat !l
Gratuluje. Codziennie do was zaglądamy.
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Polsko – Kosowskiego KOS-POL

Haxhi Dulla