Home / Bałkany / BiH / Plany wprowadzenia linii lotniczych Sarajewo-Ateny

Plany wprowadzenia linii lotniczych Sarajewo-Ateny

linie lotnicze - indikator.ba

BiH i Grecja są zainteresowane wprowadzeniem bezpośredniego połączenia lotniczego, które ułatwi obu państwom nawiązanie ścisłej współpracy gospodarczej oraz rozwinie turystykę – w tym celu w Sarajewie odbyło się spotkanie przedstawicieli władz, przewoźników oraz agencji turystycznych obu krajów.
Na spotkaniu analizowano możliwości wprowadzenia linii Sarajewo-Ateny – inauguracja lotów nastąpiłaby już na początku tegorocznego sezonu letniego. Grecka delegacja ma zamiar również przeprowadzić takie rozmowy z przedstawicielami władz RS w Banja Luce.
Grecka Gubernator Lotnictwa Cywilnego, Fofi Papadimitropoulou, uważa, że wprowadzenie bezpośrednich połączeń lotniczych wzmocni turystykę i gospodarkę obu krajów.
Na stałe loty do Aten z niecierpliwością czekają bh. biura podróży – do tej pory turyści przejawiali duże zainteresowanie Grecją, a stworzenie bezpośredniego połączenia z tym państwem tylko je powiększy. – Sarajewo posiada mało połączeń lotniczych, co powoduje zwiększenie cen wycieczek – i to aż o 30-50% w stosunku do cen w innych krajach regionu – przyznają przedstawiciele agencji.

Źródło: indikator.ba

About Agnieszka Wirkus

KOMENTARZE