Home / Baklava / Pociąg na Bałkany: JUGO MAJÓWKA (24.04 – 3.05.2015)
JUGO MAJÓWKA

Pociąg na Bałkany: JUGO MAJÓWKA (24.04 – 3.05.2015)

Pasjonaci Bałkanów przygotowali wyprawę na JUGO MAJÓWKĘ, czyli podróż przez trzy kraje byłej Jugosławii – Serbię, Bośnię i Hercegowinę oraz Czarnogórę. Pierwszego dnia zaplanowano pobyt w stolicy Wojwodiny – Nowym Sadzie. Drugiego dnia przejazd do Sarajewa, gdzie uczestnicy wyjazdu spędzą dwa dni, a dodatkową atrakcją będzie nocleg w legendarnym hotelu Holiday Inn. Z Bośni i Hercegowiny nastąpi przejazd do Czarnogóry, gdzie przewidziano zwiedzanie m.in. Kotoru, a następnie pobyt wypoczynkowy w największym czarnogórskim kurorcie – Budwie. Uwieńczeniem wycieczki będzie wizyta w Belgradzie, gdzie uczestnicy świętować będą 1 maja.

motyw jugo maj

PROGRAM JUGO MAJÓWKI

DZIEŃ 1 (24.04.2015)
Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych: Nocny przejazd do Serbii

DZIEŃ 2
Zwiedzanie Nowego Sadu – stolicy wieloetnicznego regionu Serbii, Wojwodiny: Panorama miasta z twierdzy Petrovaradin, ulica Dunavska, dzielnica Stari Grad (stare miasto) z Placem Wolności oraz Kościołem św. Anny. Wieczorem bałkańska impreza integracyjna.

DZIEŃ 3 i 4
Przejazd do stolicy Bośni i Hercegowiny – Sarajewa. Zakwaterowanie w legendarnym hotelu Holiday Inn. Wieczorny spacer, biesiada na starym mieście. Nazajutrz zwiedzanie: Latinska ćuprija, Tunel Zbawienia, Gradska Viječnica, Aleja Snajperów, Vječna Vatra, Trg Oslobođenja, Baščarsija, panorama miasta ze wzgórza Vratnik. Wieczorem pożegnanie Sarajewa w kultowym lokalu, Kino Bosna.

DZIEŃ 5,6,7
Przejazd przez malowniczą Czarnogórę (zobaczymy m.in Zatokę Kotorską) do zabytkowej Budwy, najlepiej rozwiniętego nadmorskiego kurortu czarnogórskiej riwiery. Do piątkowego poranku odpoczynek J + możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych* W piątek przejazd do Belgradu, stolicy Serbii przez bajkowe pejzaże Czarnogóry, m.in. most Durdevica zawieszony nad kanionem rzeki Tary. Wieczorem 1.05, majówkowa impreza w Belgradzie słynącym z życia nocnego.

DZIEŃ 8 (2.05.2015)
Belgrad: Dzięki temu, że nasz hotel znajduje się w ścisłym centrum starej części miasta, oprócz wspólnego zwiedzania z przewodnikiem miejskim (m.in. twierdza Kalemegdan, cerkiew św. Sawy, muzem Nikoli Tesli, mauzoleum Josipa Broz Tity) będziemy mogli samodzielnie wybrać się do wielu atrakcji. W godzinach wieczornych wyjazd do Polski.

DZIEŃ 9 (3.05.2015) Przyjazd do Polski w godzinach rannych

Informacje dotyczące zapisów na wycieczkę znajdują się na stronie internetowej Pociągu na Bałkany: www.pociagnabalkany.com

About Agnieszka Pajor

Absolwentka filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Śląskim. Była stypendystką programów Erasmus oraz CEEPUS, dzięki którym studiowała w słoweńskim Koprze oraz w chorwackim Zadarze i Osijeku. Bezgranicznie zakochana w kolorach Adriatyku, przyrodzie Bośni i Hercegowiny oraz muzyce Đorđe Balaševicia.
KOMENTARZE