Home / Polska i Bałkany / Podgorica chętna do współpracy z Warszawą

Podgorica chętna do współpracy z Warszawą

Prezydent czarnogórskiej stolicy dr Miomir Mugoša i ambasador Polski w Podgoricy Grażyna Sikorska w czasie czwartkowego spotkania podkreślali wagę rozwoju współpracy gospodarczej dwóch państw, a także zwracali uwagę na potrzebę nawiązania partnerstwa dwóch stolic, Podgoricy i Warszawy.

Według Mugošy czarnogórska stolica gotowa jest zaangażować się we współpracę z Polską i otwiera przed potencjalnymi inwestorami wiele możliwości – dysponuje odpowiednią infrastrukturą, a także specjalnymi strefami ekonomicznymi (przemysłową, rolniczo-przemysłową i usługowo-składową).

W tym momencie jesteśmy szczególnie zainteresowani budową mleczarni, której brakuje mieszkańcom Podgoricy. Jeśli chodzi o strefę rolniczo-przemysłową możliwe są także inwestycje w fabrykę słodyczy. Ponadto na duże ułatwienia inwestorzy mogą liczyć w strefie usługowo-składowej, a ulgi podatkowe obowiązują wszystkie przedsiębiorstwa wykorzystujące energię słoneczną – powiedział Mugoša.

Prezydent miasta zauważył, że wcześniej w Czarnogórze przebywało wielu turystów z Polski i że obie strony powinny zaangażować się w powrót polskich turystów na czarnogórskie wybrzeże.

Rozmówcy wspominali także o niedawnej inicjatywie, aby promować inwestycje w Podgoricy i Czarnogórze wśród polskich firm.

Ambasador Sikorska przyznała, że partnerstwo dwóch miast mogłoby być dobrym początkiem dalszej współpracy.

 

Źródło: portalanalitika.me

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE