Home / Kultura / Festiwale / Podlaska Oktawa Kultur – już 26-31 lipca
Mat. prasowe
Mat. prasowe

Podlaska Oktawa Kultur – już 26-31 lipca

Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur” – od dziewięciu lat odbywający się w Białymstoku i kilkunastu innych miejscowościach województwa podlaskiego – ma na celu obrazowanie poprzez muzykę, taniec i sztukę zróżnicowania kulturowego północno-wschodniej Polski. Co roku na festiwalu poznajemy dźwięki charakterystyczne dla kultur z różnych stron świata; nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji, na której wystąpią zespoły z takich krajów jak:  Włochy, Cypr, Rumunia, Chorwacja, Rosja, Białoruś, Słowacja, Węgry, Turcja i Rosja. Nie zabraknie też fantastycznej reprezentacji Polski; na głównej scenie festiwalu zagrają m.in. gwiazdy naszej muzyki tradycyjnej: Janusz Prusinowski Kompania, Tęgie Chłopy i Kapela Maliszów, wystąpi też lubelska grupa Čači Vorba, na czele z Marią Natanson, postrzeganą jako jedną z czołowych polskich wokalistek folkowych.

Tegoroczna edycja to nie tylko koncerty, ale też szereg imprez towarzyszących. Największą atrakcją będzie z pewnością potańcówka z muzyką tradycyjną, graną na żywo przez gości festiwalu: Tęgie Chłopy i Kapelę Maliszów. Kroki przez tą zabawą będzie można zaś przećwiczyć podczas warsztatów polskich i ukraińskich tańców tradycyjnych, które poprowadzą odpowiednio: Piotr Zgorzelski (Janusz Prusinowksi Kompania) oraz członkowie zespołu Vesnyanka.

Podlaska Oktawa Kultur odbędzie się w dniach 26-31 lipca w Białymstoku i całym województwie podlaskim. Pełny program imprezy, lista zespołów wraz z ich opisem i więcej informacji można znaleźć na stronie www.oktawa.woak.bialystok.pl.

Mat. prasowe
Mat. prasowe

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM IMPREZY DO POBRANIA

KOMENTARZE