Home / Gospodarka / Inwestycje / Pogłębienie współpracy między Kosowem a Turcją

Pogłębienie współpracy między Kosowem a Turcją

współpracaKosowsko-turecka.orainfo.com

W środę, 9 stycznia br. w Prisztinie, odbyło się spotkanie przewodniczącego Kosowskiej Izby Gospodarczej (OEK), Safeta Gërxhaliego z przewodniczącym Tureckiej Rady Współpracy Gospodarczej z Zagranicą (DEİK), Sadullahem Sipahioğlu, mające na celu omówienie dalszej kosowsko-tureckiej współpracy.

Swoje zadowolenie, z dotychczasowej współpracy, wyraził przewodniczący Gërxhaliu, podkreślając, iż Turcja jest jednym z największych partnerów handlowych Kosowa, przyczyniając się w dużym stopniu do rozwoju gospodarczego i politycznego kraju. Zaznaczył także, iż tureckie firmy są bardziej niż mile widziane w Kosowie.

Tymczasem przewodniczący Sipahioglu podziękował za zaangażowanie Kosowa w budowaniu partnerstwa gospodarczego i zapewnił, iż turecki rząd będzie niósł pomoc i wsparcie w dalszym rozwoju państwa. Podkreślił także, iż tureccy przedsiębiorcy szukają możliwości inwestycyjnych w Kosowie także w innych dziedzinach niż dotychczas, m.in. w edukacji i medycynie.

W celu pogłębiania dalszej współpracy zaproponowano wyeliminowanie wszelkich barier na rzecz rozwoju gospodarczego obu państw oraz stworzenie partnerstwa gospodarczego poprzez ułatwiony handel, wymianę doświadczeń i informacji, a także pomoc w ułatwieniu przedsiębiorcom inwestowania w obu krajach.

Źródło: orainfo.com, telegrafi.com

About Ewelina Górzkowska

KOMENTARZE