Home / Baklava / Pokaz mody bułgarskich 29Desires i Rumunki Ioany Ciolacu w Polsce
29desiers

Pokaz mody bułgarskich 29Desires i Rumunki Ioany Ciolacu w Polsce

W Polsce pokazy mody projektantów pochodzących z Bałkanów nie zdarzają się często. W tym rok, w ramach białostockiego Fashionable East odbywającego się od 31 lipca do 3 sierpnia, widzowie będą mieli okazję zobaczyć aż dwa pokazy mody południowych twórców.

Fashionable East odbywa się w Białymstoku od 2012 roku. To przedsięwzięcie łączące elementy kultury i sztuki, któremu patronuje małżonka Prezydenta RP, Anna Komorowska. To jedyne wydarzanie modowe w Polsce promujące wschodzące gwiazdy przemysłu modowego jak i uznanych twórców z krajów Partnerstwa Wschodniego. Rumunia i Bułgaria dołączyły do projektu w tym roku, wcześniej w Fashionable nie brali udziału projektanci z obszaru Bałkanów. Podczas imprezy zobaczyć będzie można także najnowsze kolekcje ważnych kreatorów polskiego świata mody, m.in. Mariusza Przybylskiego, Natashy Pawluchenko oraz Barbary Piekut. Poza twórcami z Rumunii i Bułgarii swoich reprezentantów będą miały także Włochy, Francja i Niemcy.

29DESIRES

Pokaz bułgarskiej marski odbędzie się w ramach programu Fashion Now w piątek 1 sierpnia o godzinie 20.00.

29Desires… czyli 29 życzeń, aspiracji, pragnień, ochot, tęsknot, marzeń… 29 pragnień lub przynajmniej 29 sposobów, aby być nieokiełznaną, piękną i zawsze modną! A co najważniejsze – być ekskluzywną! – tak piszą o marce jej twórcy. 29Desires to zespół projektantów oficjalnie współpracujących ze sobą od 2008 roku. Marka zajmuje się nie tylko sprzedażą ubrań. Projektanci poprzez swoja pracę chcą nauczyć kobiety odpowiedniego wyczucia stylu oraz świadomości własnego ciała. 29Desires uzmysłowiają kobietom, że to one powinny tworzyć swój indywidualny styl oraz twierdzą, iż to codzienne ubiory widziane na ulicach wielkich miast, powinny dyktować zasady mody widzianej na światowych wybiegach. Twórcy korzystają z tkanin wysokiej jakości, ich stroje wyróżniają się maksymalną dbałością o szczegóły i wykończenia, przy czym ceny plasują się na przystępnym poziomie.

Ioana Ciolacu

Stroje zaprojektowane przez Ioanę Ciolacu zostaną zaprezentowane w ramach programu Fashion Stars w sobotę 2 sierpnia o godzinie 18.00.

Dziś Ioana Ciolacu to nazwa domu mody i marka. Ioana nie pełni już roli projektantki, jest dyrektor kreatywną założonego przez siebie w 2010 roku przedsiębiorstwa. Ciolacu urodziła się w 1982 roku. Studiowała architekturę w Bukareszcie, w 2013 roku zdobyła także tytuł magistra w dziedzinie mody na londyńskim College of Fashion. Projektanci marki Iaona Ciolacu tworzą nie tylko odzież, ale także dodatki i okulary. Głównym założeniem marki jest odkrywanie podobieństw w dziedzinie ubioru i architektury, wspólnych cech płynnej struktury odzieży i statystycznej natury budynków. Styl lansowany przez dom mody zaciera granice kobiecości i męskości.

Więcej informacji na temat tegorocznego Fashionable East: http://www.fashioneast.pl/

foto: 29desires.eu

About Anna Krause

Studentka filologii bałkańskiej UMK w Toruniu. Pomiędzy nauką serbskich słówek i albańskiej gramatyki czytuje serbskie blogi. Interesuje się popkulturą krajów byłej Jugosławii.
KOMENTARZE