Home / Kultura / Festiwale / POKochaj Folklor! czyli 8 dni do VIII Podlaskiej Oktawy Kultur
Podlaska Oktawa Kultur - woak

POKochaj Folklor! czyli 8 dni do VIII Podlaskiej Oktawy Kultur

Barwne tańce i stroje i do tego piękna muzyka – dźwięki charakterystyczne dla kultur z różnych stron świata. To ósma edycja Podlaskiej Oktawy Kultur, dlatego Organizatorzy zadbali o to, by była wyjątkowa i wyjątkowo też ją promujują. Na osiem dni poprzedzających Oktawę przygotowano eventy i wystawy, które nawiązują do festiwalu i w ciekawy sposób promują folklor. Wszystkie rozpoczną się w samo południe, o godz. 12.00. i odbędą się w centrum Białegostoku.

14.07 – we wtorek – zapraszamy na briefing prasowy poprzedzony pokazem tanecznym (rynek od strony katedry).   
15.07 – w środę – proponujemy Etno fashion – pokaz  fryzur i ubrań inspirowanych folklorem (rynek na tyłach ratusza).
16.07 – w czwartek – zapraszamy na wystawę  fotografii „Oktawa Oktawy” (rynek od strony katedry).
17.07 – w piątek – przygotowaliśmy wystawę „Etno Design”- ekspozycja inspirowana wzornictwem ludowym (Galeria WOAK, ul. Kilińskiego 8).
18.07 – w sobotę – zapraszamy dzieci i ich opiekunów na zajęcia animacyjne inspirowane folklorem (przy Pijalni Czekolady Wedel).
19.07 – w niedzielę – proponujemy naukę tańców ludowych na ulicy. Przechodniów będą uczyć tancerze z Zespołu Kurpie Zielone (rynek na tyłach ratusza).
20.07 – w poniedziałek – będziemy zachęcać do zasmakowania w Oktawie, częstując buzą, czyli  macedońskim regionalnym napojem (rynek na tyłach ratusza).
21.07 – we wtorek – rusza Oktawa, zapraszamy na paradę zespołów (godz. 17:30) i koncert inauguracyjny (godz. 18:00).

W tym roku w gronie zaproszonych na Podlasie zespołów znalazły się dwa, reprezentujące Bałkany: Zespół „MAKEDONIJA” – Skopje (Macedonia) oraz Folklorystyczny Zespół Tańca „CHUDESIYA” – Pazardżik (Bułgaria).

Organizator: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku
Patronat honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Podlaski,  Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku.
Dofinansowano ze środków Marszałka Województwa Podlaskiego oraz budżetu Miasta Białegostoku.

Patronat medialny: balkanistyka.org

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE