Home / Bałkany / Czarnogóra / Polacy odkryli Czarnogórę

Polacy odkryli Czarnogórę

Oferta turystyczna Czarnogóry została zaprezentowana na Targach Turystyki i Wypoczynku LATO 2012, które odbyły się w dniach 20-22 kwietnia w Warszawie. Na wspólnym stoisku do odwiedzenia kraju zachęcała nie tylko Czarnogórska Organizacja Turystyczna (NTO), ale również popularne nadmorskie kurorty (Bar, Budva, Tivat, Herceg Novi) oraz wiele hoteli.

Choć targi zorganizowano już po raz siedemnasty, to wystawcy z Czarnogóry zaprezentowali się dopiero po raz drugi.  Przyczyna  jest oczywista – turyści z Polski coraz chętniej wybierają wypoczynek w tym kraju, więc organizacje promujące czarnogórską turystykę liczą na zwiększenie zysków i poświęcają naszemu krajowi coraz większą uwagę. A prognozy są bardzo dobre. W 2011 roku Czarnogórę odwiedziło 40 tys. Polaków, którzy łącznie wykupili ponad 200 tys. noclegów – to ponad dwa razy więcej niż zaledwie rok wcześniej. Większość naszych rodaków wypoczywających w Czarnogórze wybrała wyjazd zorganizowany przez biura podróży, jednak znacznie zwiększyła się też liczba wyjazdów indywidualnych.

Czarnogórska Organizacja Turystyczna zaznacza, że już w pierwszym dniu targów ich stoisko było jednym z najchętniej odwiedzanych. Polacy byli szczególnie zainteresowani ofertami aktywnego wypoczynku i pytali o  możliwość uprawiania sportów wodnych. Ze względu na duże zainteresowanie Czarnogórą, możliwe jest uruchomienie lotów czarterowych z Polski do Czarnogóry w sezonie wakacyjnym.

Źródło: pobjeda.me, cafemontenegro.com, montenegro.travel

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE