Home / Bałkany / Chorwacja / Polak utworzył królestwo na Bałkanach
612262_1_f

Polak utworzył królestwo na Bałkanach

Pomiędzy Chorwacją a Słowenią, jedyne 50 km od Zagrzebia pewien Polak utworzył „najmniejsze państwo Europy”, zajmujące 100 m².

Po tym jak Vít Jedlička utworzył fikcyjne państwo Liberland pomiędzy Chorwacją i Serbią, Polak, K. Wrona zrobił to samo. „Kraljevina Enklava” (Królestwo enklawa) obejmuje tereny słoweńskiej gminy Brezovica w pobliżu miejscowości Metlika i chorwackiego miasta Ozalj. Królestwo ma już swoją stronę internetową oraz profile na portalach społecznościowych Twitter i Facebook.

Wrona ogłosił się królem i dokonał już wyboru kilku ministrów. Kraljevina Enklava nie posiada jeszcze flagi ani stolicy, ale ma motto – „obywatele świata” oraz walutę – dogecoin.

Językami urzędowymi nowego „mikropaństwa” są angielski, polski, chorwacki, słoweński i chiński, a nowa „mikronacja” składa się ze 134 „obywateli”.

źródła: 24sata.rs, blic.rs, telegraf.rs

About Agnieszka Kawczyńska

Ukończyła slawistykę na UŁ, aktualnie studiuje na II stopniu SEW na UW. Uzależniona od kultury serbskiej. Wielbicielka historii sztuki i kina autorskiego. W wolnych chwilach czyta Houellebecq'a.
KOMENTARZE