Home / Polityka komentarzy i kopiowania

Polityka komentarzy i kopiowania

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę, że większość tekstów na balkanistyka.org to opracowania tekstów z mediów regionalnych. Celem portalu jest bowiem przedstawienie różnorodnych punktów widzenia i światopoglądów reprezentowanych w mediach krajów bałkańskich na sprawy bieżące oraz informacji, które są tam rozpowszechniane (w tym opinii o Polsce z bałkańskiej perspektywy).

Redakcja nie zamierza unikać tekstów kontrowersyjnych ani cenzurować tłumaczonych tekstów, gdyż celem jest właśnie udostępnienie polskiemu czytelnikowi całej różnorodności poglądów i opinii z nadzieją, że zachęci to do refleksji nad sytuacją na Bałkanach oraz panującymi tam (a także w Polsce) stereotypami i autostereotypami.

Naszym celem nie jest zmuszanie Państwa do przyjmowania tłumaczonych i opracowywanych tekstów jako jedynej i niepodważalnej prawdy, a raczej uświadomienia, jak i w oparciu o co kształtuje się opinia publiczna na Bałkanach. Z tego powodu redaktorzy nie interpretują tekstów, które dla Państwa opracowują, by przekaz z Bałkanów pozostał możliwie nienaruszony.

Równocześnie zachęcamy do komentowania tematów poruszanych w publikowanych przez nas artykułach, wychodząc z założenia, że dyskusja i wymiana poglądów, pod warunkiem otwartej i konstruktywnej postawy uczestników, sprzyja pogłębianiu wiedzy i budowaniu porozumienia.

Redaktorzy balkanistyka.org z wielką pasją i zaangażowaniem udostępniają Państwu informacje, które są w Polsce słabo obecne. Nie są one wymierzone przeciw obywatelom żadnego bałkańskiego kraju.

Autorskie teksty na balkanistyka.org dotyczą jedynie tekstów z działu „analizy” i „komentarze”, i w odniesieniu do nich możecie Państwo liczyć na odpowiedź autorów.

Prosimy, by osoby uczestniczące w dyskusji przedstawiały się z imienia i nazwiska, gdyż partnerska dyskusja wymaga otwartości i jawności.

Zastrzegamy, że opinie redaktora nie są stanowiskiem portalu balkanistyka.org, który tworzy ponad 50 osób.

Zachęcamy do swobodnej dyskusji, z zastrzeżeniem, że posty wulgarne i/lub agresywne będą usuwane.

Wobec kopiowania tekstów dostępnych na bakanistyka.org

Zgadzamy się na kopiowanie w miejsca ogólnodostępne i bezpłatne naszych tekstów ogólnodostępnych poprzez link źródłowy do tekstu na naszej stronie (nie zaś do strony ogólnej), podanie autora (jeśli jest to tekst autorski) i uprzednim zapytaniu na naszego maila info@balkanistyka.org Prosimy nie kopiować tekstów przez nas udostępnianych bez kontaktu z nami. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie naszych przeglądów gospodarczych oraz przeglądu politycznego. W żadnym wypadku nie zgadzamy się na płatne udostępnianie tekstów dostępnych na naszym portalu.
Redakcja balkanistyka.org