Home / Bałkany / Czarnogóra / Polska silnie wspiera Czarnogórę w dziedzinie rolnictwa i integracji
ambasador RP Czarnogóry -rtcg.me

Polska silnie wspiera Czarnogórę w dziedzinie rolnictwa i integracji

Polska będzie nadal wspierać Czarnogórę na drodze do członkostwa w NATO i będzie działać tak, by kraj stał się jednym z liderów w realizacji projektów rolnych w Sojuszu, powiedziała, podczas spotkania z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Czarnogóry, Petro Ivanoviciem, nowo mianowana ambasador RP w Czarnogórze, Irena Tatarzyńska.
Rozmówcy stwierdzili, że są zadowoleni z efektów działań, które zostały zrealizowane poprzez dotychczasową udaną współpracę obu krajów w dziedzinie rolnictwa, i to na podstawie umowy podpisanej w zeszłym roku przez ministra Ivanovicia i ministra rolnictwa i rozwoju wsi Polski, Marka Sawickiego, informuje się w ogłoszeniu z resortu rolnictwa.
Jak poinformowano, w celu przygotowania czarnogórskich producentów i działów administracji do przyjęcia polityki Unii Europejskiej w dziedzinie rolnictwa, w ostatnim czasie realizowano więcej inicjatyw, które miały przenieść bogate doświadczenie Polski na samych rolników i osoby zatrudnione w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. – Konkretnie, realizowane są wzajemne spotkania delegacji obu resortów, seminaria i szkolenia, wizyty studyjne czarnogórskich sadowników w Polsce i więcej spotkań czarnogórskich i polskich przedsiębiorców, z których powstały konkretne projekty inwestycyjne.
Ivanović i Tatarzyńska rozmawiali o poszerzeniu współpracy, a przede wszystkim o nowych wizytach studyjnych rolników, przy współpracy z uniwersytetami i naukowcami, o wizycie na targach maszyn rolniczych i przemysłu rolnego w Polce itp. – Uzgodniono, że Polska zapewni fachową pomoc ministerstwu w dziedzinie polityki rozwoju obszarów rolnych.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE