Home / Bałkany / BiH / Ponad 30 wydawców z BiH na Targach Książki Interliber w Zagrzebiu
Interliber - novilist.hr

Ponad 30 wydawców z BiH na Targach Książki Interliber w Zagrzebiu

Na chorwackich targach Interliber 2013 pojawi się 35 wydawców oraz kilku autorów z Bośni i Hercegowiny. Oprócz profesjonalnych domów wydawniczych swoją ofertę zaprezentują także Akademia Nauki i Sztuki BiH, Instytut Orientalny i Biblioteka Narodowa. Interliber 2013 odbędzie się w dniach 12-17 listopada.

Jak powiedział przewodniczący Stowarzyszenia Wydawców i Księgarzy BiH, Ibrahim Spahić, będzie to wyjątkowa okazja dla wydawców z BiH na zaprezentowanie swoich projektów, a także na nawiązanie współpracy z wydawcami i księgarzami z regionu i spoza niego.

Podczas targów przedpremierowo zaprezentowane zostanie dziesięć tytułów – zarówno powieści, jak i tomów wierszy – domu wydawniczego Šahinpašić, finansowanych przez Fundację Wydawniczą Sarajewo oraz między innymi projekty dotyczące działalności wydawniczej czasopism.

Ostatni dzień targów, 17 listopada, będzie poświęcony pisarzom. Wystąpią wtedy Faruk Šehić, którego „Knjiga o Uni” otrzymała tegoroczną Europejską Nagrodę Literacką, Amir Talić i Šimo Ešić, tegoroczni laureaci nagrody Towarzystwa Pisarzy BiH oraz reżyser, pisarz i krytyk, Gradmir Gojer.

W zeszłym roku Stowarzyszenie Wydawców i Księgarzy BiH było na targach nieobecne z powodu kryzysu ekonomicznego w kraju.

Źródło: oslobodjenje.ba, klix.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE