Home / Bałkany / Bułgaria / Porażka bułgarskich siatkarzy na Mistrzostwach Świata
m_1374401355

Porażka bułgarskich siatkarzy na Mistrzostwach Świata

Płamen Konstantinov i jego drużyna zanotowali najgorszy w historii występ na Mundialu, który w tym roku odbywa się w Polsce.

Bułgaria zakończyła udział w Mistrzostwach Świata na 14. miejscu. To najsłabszy rezultat bułgarskich siatkarzy w historii turnieju. Tylko raz, w 1960 r. reprezentacja Bułgarii nie uczestniczyła w imprezie, a w roku 2002 nie zdołała zakwalifikować się do czołowej dziesiątki, zajmując 13. miejsce.

Na 18. Edycji Mistrzostw Świata, Bułgaria zajęła 14. pozycję, zdobywając tyle samo punktów co reprezentacja Włoch. O niższym miejscu zadecydowały tzw. małe punkty.

Bułgaria zanotowała serię 5-ciu kolejnych porażek. W pierwszej fazie turnieju z Rosją (3:2), w kolejnej z Brazylią, Niemcami, Kubą i Finlandią. To najgorsza seria w historii reprezentacji.

Bułgarzy, podczas turniejów Mistrzostw Świata stracili 236 setów i tym samym, zajmują 2. pozycję w niechlubnej klasyfikacji zespołów, które straciły najwięcej setów na Mundialach, wyprzedzając Japonię (230 setów). Pierwsze miejsce na liście zajmuje Francja (251 setów), której udało się zakwalifikować do finałowej szóstki zespołów na tegorocznym turnieju.

źródło: sporta.bg

About Ilona Oleszkowicz

KOMENTARZE