Home / Bałkany / POZNAJ SŁOWENIĘ JAK WŁASNĄ KIESZEŃ czyli ŚWIATOWE DNI JĘZYKA SŁOWEŃSKIEGO 2014
002

POZNAJ SŁOWENIĘ JAK WŁASNĄ KIESZEŃ czyli ŚWIATOWE DNI JĘZYKA SŁOWEŃSKIEGO 2014

Pierwszego grudnia rusza kolejna edycja projektu Światowe Dni, który tym razem poświęcony zostanie przede wszystkim językowi słoweńskiemu i jego osobliwościom, a także szeroko rozumianej kulturze. W ramach Światowych Dni Języka Słoweńskiego ponad 50 ośrodków akademickich, rozmieszczonych po całym świecie, wspólnie uczestniczyć będzie w niezwykłym przedsięwzięciu, które ma na celu nie tylko integrację międzynarodowego środowiska słowenistów, ale przede wszystkim promocję słowenistyk, słoweńskiej nauki i kultury, a wreszcie samej Słowenii. Festiwal języka potrwa aż do 8 grudnia, a balkanistyka.org ma zaszczyt być patronem medialnym Światowych Dni organizowanych przez Uniwersytet Śląski.

  Križna jama Sečoveljske soline belopeška jezera

Wszystkich entuzjastów nauki języków obcych z pewnością zainteresuje wydany w ramach projektu podręczny słownik dwujęzyczny pt. Žepna slovenščina – Kieszonkowy słoweński. Stanowi on niezbędną pomoc dydaktyczną podczas pierwszego kontaktu z językiem słoweńskim. Dla miłośników podróży i odkrywców nieznanych lądów przewidziany został cykl prezentacji: Odkrywamy Słowenię oraz Słowenia – małe jest piękne, w czasie których będzie można się dowiedzieć, gdzie najlepiej spędzić karnawał i co sprawia, że słoweński to jeden z najbardziej romantycznych języków świata.

0001

About Piotr Kondrak

Piotr Kondrak – Fascynat, wariat, spamer. Studiował słoweński i macedoński na Uniwersytecie Śląskim. Uzależniony od portali społecznościowych i muzyki.
KOMENTARZE