Home / Gospodarka / Praktiker wycofuje się z Turcji

Praktiker wycofuje się z Turcji

Praktiker - haberler.com

Niemiecka sieć sklepów z artykułami domowymi Praktiker zamyka swoje wszystkie sklepy – łącznie 9 – na terenie Turcji, w związku z tym, że nie udało się ich sprzedać. Spółka złożyła już wniosek w sądzie w Stambule o rozpoczęcie procedury upadłościowej.

Zarząd Praktikera zamierza wrócić do swojej krajowej i międzynarodowej działalności gospodarczej z dawną siłą zarobkową, poinformował szef firmy Armin Burger. Sklepy nie mogą sobie pozwolić na tak niskie dochody, jakie generowała sieć w Turcji. Podjęte intensywne działania w celu sprzedaży tureckiego oddziału nie zostały sfinalizowane, gdyż firma nie mogła dojść do porozumienia na warunkach ekonomicznych akceptowalnych dla siebie, dodał Burger w publicznym oświadczeniu.

Turcja stanowi wyjątkowy przypadek i firma będzie mogła zwiększyć rentowność we wszystkich innych krajach, w których prowadzi sklepy, poprzez dostosowanie struktur i procesów oraz dodatkowych kosztów ograniczających.

Źródło: dunya.com, haberler.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE