Home / Bałkany / Czarnogóra / Prestiżowa impreza Superyacht Randezvous przenosi się z Monako do Czarnogóry
purobeach, porto montenegro - montenegro,travel

Prestiżowa impreza Superyacht Randezvous przenosi się z Monako do Czarnogóry

Prestiżowa impreza „Superyacht Randezvous”, która od ponad 20 lat miała miejsce w Monako, od przyszłego roku zostanie przeniesiona do Czarnogóry, do Porto Montenegro. Zamiast w marinie w Monte Carlo najbardziej luksusowe i najsłynniejsze współczesne jachty zacumują w marinie w Tivacie, gdzie ich właściciele i załoga będą mieli okazję przez trzy dni spędzać razem czas i bawić się na imprezach towarzyszących.

Imprezę Superyacht Randezvous Montenegro zaplanowaną w terminie 2-5 lipca 2015, zorganizują Boat  International Media  (grupa medialna związana z branżą jachtową) oraz Adriatic Marinas.

Czarnogóra w niezwykle szybkim tempie staje się wymarzonym kierunkiem dla statków wycieczkowych, a zalew Boki Kotorskiej wyrósł na popularne skupisko  superjachtów; dlatego Boat International Media przedstawia „Superyacht Randezvous Montenegro”. Bazując na doświadczeniu firmy oraz dotychczasowej popularności imprezy odbywającej się w Monako, to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie zaoferuje właścicielom jachtów możliwość pochwalenia się swoimi jednostkami pływającymi w towarzystwie innych miłośników sportów wodnych. Organizatorzy nie zapomnieli zaznaczyć, że marina w której odbędzie się impreza cieszy się zasłużoną sławą najlepszego w regionie miejsca dla największych i najbardziej luksusowych jachtów.

Jak podkreśla Olivier Korlet, dyrektor wykonawczy Porto Montenegro, ogromnym zaszczytem jest organizacja tak prestiżowej imprezy właśnie w Porto Montenegro. Fakt, że impreza przenosi się z Monako, uważanego za światową stolicę elitarnego jachtingu właśnie do Czarnogóry świadczy o ugruntowanej pozycji Porto Montenegro i Tivatu jako portu macierzystego oraz pożądanego kierunku dla najbardziej luksusowych jednostek pływających.

Organizatorzy imprezy sądzą, że w marinie z 400 miejscami do cumowania, mogącej gościć  jednostki o długości nawet 180 m i tamtejszym luksusowym hotelu Regent  przyzwyczajeni do wystawnego stylu życia właściciele jachtów będą mogli poczuć się szczególnymi gośćmi  i w pełni docenić uroki Czarnogóry.

W trakcie trzydniowego wydarzenia „Superyacht Randezvous Montenegro” goście będą mogli wziąć udział w licznych imprezach towarzyszących – obiadach, koktajlach, wydarzeniach kulturalnych oraz wspólnych wycieczkach jachtami po wodach Boki Kotorskiej. Rezerwacje miejsc dla zainteresowanych uczestnictwem  w wydarzeniu właśnie się rozpoczęły.

Źródło: portalanalitika.me

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE