Home / Polska i Bałkany / Prezydent Polski rozpoczął wizytę w Turcji
Abdullah_gul,_bronislaw_komorowski_ - pl.wikipedia.org

Prezydent Polski rozpoczął wizytę w Turcji

Prezydent RP Bronisław Komorowski składa oficjalną wizytę w Turcji. Komorowski udał się do Ankary korzystając z zaproszenia Prezydenta Abdullaha Güla, by oficjalnie rozpocząć obchody 600 rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy krajami, które będą się odbywać się przez cały rok.

Dzisiaj, tj. 5 marca, Prezydent Komorowski spotka się w Ankarze z Prezydentem Turcji, by omówić bieżące kwestie polityczne i gospodarcze, dotyczące zwłaszcza stosunków między obu krajami. Rozmowy dotyczyć mają również wymiany poglądów na temat aktualnych zagadnień regionalnych i międzynarodowych, zwłaszcza konfliktu na Półwyspie Krymskim i wydarzeń na Ukrainie.

Na dzisiejsze popołudnie zaplanowana jest również kolacja z premierem Turcji Recepem Tayyipem Erdoğanem.

Wizyta Prezydenta Polski w Turcji jest również okazją do promocji polskiego biznesu i ożywienia dwustronnej wymiany handlowej. W czwartek 6 marca prezydenci obu krajów w Stambule otworzą uroczyście Forum Gospodarcze Polska-Turcja, w którym uczestniczyć będą przedsiębiorcy z Polski zainteresowani rynkiem tureckim oraz przedsiębiorcy tureccy. Weźmie w nim udział blisko 150 firm.

W trakcie trwania wizyty ma zostać podpisany protokół o współpracy między polskimi i tureckimi mediami publicznymi.

Źródło: haberler.com, tccb.gov.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE