Home / Polityka / Polityka zagraniczna / Prizren wybrany na siedzibę Akademii Dyplomatycznej Kosowa

Prizren wybrany na siedzibę Akademii Dyplomatycznej Kosowa

Rozpoczęto przygotowania do otwarcia Akademii Dyplomatycznej Kosowa w Prizrenie. Obecnie miasto czeka na decyzję rządu w sprawie jej lokalizacji. Za najlepsze rozwiązanie uważa się budynek, w którym znajduje się Centrum Sztuki „Europa”, choć wymienia się także kilka innych możliwości.

Swoje zadowolenie z ulokowania siedziby Akademii Dyplomatycznej w Prizrenie, wyraził minister spraw zagranicznych, Enver Hoxhaj, podając główne powody decyzji rządu.

– Prizren jest miastem z tradycją historyczną i ponownie ma okazję stać się miastem, pełniącym służbę przy misjach dyplomatycznych, takim jak ponad 130 lat temu. Decyzja ta jest także realizacją planu rządu Kosowa, który ma na celu rozwój miasta jako ośrodka instytucji państwowych – powiedział Hoxhaj.

Do głównych zadań Akademii Dyplomatycznej Kosowa będzie należeć opracowanie dokumentacji strategicznej i dyplomatycznej polityki zagranicznej Kosowa. Odpowiedzialna będzie także za organizację szkoleń kierownictwa i personelu dyplomatycznego, za działalność badawczą, poprzez publikację czasopism z dziedziny polityki międzynarodowej oraz za organizację konferencji i seminariów o tematyce dyplomatycznej.

Źródło: telegrafi.com, mfa-ks.net, rtklive.com

About Sylwia Zapalska

KOMENTARZE