Home / Kultura / Festiwale / Program Podlaskiej Oktawy Kultur w Białymstoku

Program Podlaskiej Oktawy Kultur w Białymstoku

Serdecznie zapraszamy na V Podlaską Oktawę Kultur, która startuje już jutro!

Wśród 27 uczestników V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru znalazły się również zespoły z Serbii, Bułgarii i Turcji. Więcej informacji o wszystkich prezentujących się grupach znajdziecie tutaj.

 

PLAN KONCERTÓW PODLASKIEJ OKTAWY KULTUR

V MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MUZYKI, SZTUKI I FOLKLORU

Białystok i województwo podlaskie, 24-29 lipca 2012 r.

 

24 lipca 2012 r. (wtorek)

BIAŁYSTOK

g. 17.00, Katedra – Plac przy Ratuszu PARADA ZESPOŁÓW

 

g. 17.30, Plac przy Ratuszu

Koncert Inauguracyjny

KYCZERA (Polska), BAŁAMUTY (Białoruś), İZMİR ÇAĞDAŞ HALK DANSLARI GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ (Turcja), ORKIESTRA DAMIRA SEJDIĆA (Serbia), CHÓR IM. VERYOVKI (Ukraina)

 

25 lipca 2012 r. (środa)

BIAŁYSTOK

g. 18.00, Plac przy Ratuszu

AMERICAMANTA (Ekwador), SZCZODRYCA (Białoruś), DETSTVO (Bułgaria), ZESPÓŁ IM. L. ŁOJASA (Polska), DIVO (Rosja)

 

DOBRZYNIEWO DUŻE

g. 19.00, Hala Sportowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

AKADEMICKI ZAKARPACKI PAŃSTWOWY CHÓR UKRAINY (UKRAINA)

 

GONIĄDZ

g. 19.00, Scena Plenerowa nad Biebrzą

DRAGAN MARKOVIĆ ZABREŽJE (Serbia), SHRUSTII MULTICULTURAL CENTRE (Indie)

 

KRYPNO KOLONIA

g. 19.00, Pacowa Chata – Przysiółek Szlachecki ORKIESTRA DAMIRA SEJDIĆA (Serbia)

 

ŁOMŻA

g. 18.30, Parafia pw. Krzyża Świętego MDZLEVARI (Gruzja)

 

SUWAŁKI

g. 18.00, Kawiarenka nad Zalewem Arkadia ORKIESTRA JAZZOWA TGU-62 (Rosja)

 

TYKOCIN

g. 18.00, Wielka Synagoga

RIWNENCZANKA (Ukraina), DNIPRO (Ukraina), ANDREY SHAPOSHNIK (Rosja)

 

ZAMBRÓW

g. 18.00, Miejski Ośrodek Kultury ADAR-KRAMIM (Izrael)

 

26 lipca 2012 r. (czwartek)

BIAŁYSTOK

g. 17.00, Plac przy Ratuszu

KLUMPE i VYČIAI (Polska), RIABINA (Polska), SKAZ (Rosja), ALTER-ETNO (Polska), ZAM’S (Francja)

 

27 lipca 2012 r. (piątek)

BIAŁYSTOK

g. 18.00, Plac przy Ratuszu

SHRUSTII MULTICULTURAL CENTRE (Indie), RADA DANCE ART (Polska), ANDREY SHAPOSHNIK (Rosja), DRAGAN MARKOVIC ZABREŽJE (Serbia), DNIPRO (Ukraina)

 

BIELSK PODLASKI

g. 18.00, Amfiteatr Miejski

KYCZERA (Polska), DETSTVO (Bułgaria)

 

KRUSZYNIANY

g. 16.00, Tatarska Jurta

İZMİR ÇAĞDAŞ HALK DANSLARI GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ (Turcja), AMERICAMANTA (Ekwador), DIVO (Rosja)

 

TYKOCIN

g. 18.00, Wielka Synagoga MDZLEVARI (Gruzja)

 

WASILKÓW

g. 19.00, Skwer przy ul. Polnej

ZESPÓŁ IM. L. ŁOJASA (Polska), BAŁAMUTY (Białoruś), ZAM’S (Francja)

 

ZAMBRÓW

g. 18.00, Miejski Ośrodek Kultury

CHÓR IM. VERYOVKI (Ukraina)

 

28 lipca 2012 r. (sobota)

BIAŁYSTOK

g. 17.30, Plac przy Ratuszu

ORKIESTRA JAZZOWA TGU-62 (Rosja), Agencja Artystyczna AST-ART: Koncert „Ździebełko ciepełka – Miłość w polskiej piosence i andegdocie” (Polska)

 

AUGUSTÓW

g. 16.00, Błonie nad Nettą

ADAR-KRAMIM (Izrael), DNIPRO (Ukraina), ANDREY SHAPOSHNIK (Rosja)

 

CZARNA BIAŁOSTOCKA

g. 18.00, Plac Miejski

CHÓR IM. VERYOVKI (Ukraina), ZAM’S (Francja)

 

GRÓDEK

g. 19.00, Gródek – Boryk

MDZLEVARI (Gruzja)

 

KRUSZYNIANY

g. 16.00, Tatarska Jurta

ZESPÓŁ IM. L. ŁOJASA (Polska), AKADEMICKI ZAKARPACKI PAŃSTWOWY CHÓR UKRAINY (UKRAINA)

 

ŁAPY

g. 18.00, Plac Solidarności

DETSTVO (Bułgaria), ORKIESTRA DAMIRA SEJDIĆA (Serbia)

 

MICHAŁOWO

g. 17.00, Amfiteatr Miejski

SHRUSTII MULTICULTURAL CENTRE (Indie), RADA DANCE ART (Polska), DRAGAN MARKOVIĆ ZABREŽJE (Serbia)

 

NAREWKA

g. 16.00, Amfiteatr w Starym Dworze

SZCZODRYCA (Białoruś), AMERICAMANTA (Ekwador), DIVO (Rosja)

 

SIEMIATYCZE

g. 17.00. Scena nad Zalewem

KYCZERA (Polska), İZMİR ÇAĞDAŞ HALK DANSLARI GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ (Turcja)

 

SUPRAŚL

g. 19.00, Rynek Kościuszki

RIWNENCZANKA (Ukraina), SKAZ (Rosja)

 

ZABŁUDÓW

g. 16.00, Scena w Parku Zamkowym

BAŁAMUTY (Białoruś)

 

29 lipca 2012 r. (niedziela)

BIAŁYSTOK

g. 17.00, Plac przy Ratuszu

RIWNENCZANKA (Ukraina), MDZLEVARI (Gruzja), KURPIE ZIELONE (Polska), ADAR-KRAMIM (Izrael), AKADEMICKI ZAKARPACKI PAŃSTWOWY CHÓR UKRAINY (UKRAINA)

 

HAJNÓWKA

g. 19.00, Amfiteatr Miejski

ORKIESTRA JAZZOWA TGU-62 (Rosja)

 

LIPSK

g. 18.00, Plac przy MGOK

RIABINA (Polska), SKAZ (Rosja)

 

MOŃKI

g. 17.00, Amfiteatr Miejski

SZCZODRYCA (Białoruś)

 

SUWAŁKI

g. 12.00, Muszla Koncertowa w Parku Konstytucji 3 Maja

DRAGAN MARKOVIĆ ZABREŽJE (Serbia), ORKIESTRA DAMIRA SEJDIĆA (Serbia)

 

balkanistyka.org objęła Festiwal patronatem medialnym

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE