Home / Bałkany / Bałkany Zachodnie / Program współpracy transgranicznej – 2,3 mln EUR dla Czarnogóry ze środków unijnych

Program współpracy transgranicznej – 2,3 mln EUR dla Czarnogóry ze środków unijnych

Czarnogóra przyjęła cztery umowy finansowe na środki IPA 2011 w związku z udziałem w programie współpracy transgranicznej z Albanią, Bośnią i Hercegowiną, Chorwacją i Kosowem. Łączna wartość przyznanych środków to 2,3 mln EUR, z czego 90% zostanie przeznaczone na wybrane projekty, a 10% na ich techniczne wsparcie, ogłosił po spotkaniu rządu ambasador oraz główny negocjator Czarnogóry z Unią Europejską, Aleksandar Andrija Pejović.

W przydzielaniu środków pod uwagę będą brane tylko projekty organizacji i instytucji non-profit dotyczące ochrony środowiska, turystyki, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, a także projekty, które sprzyjają spójności społecznej.

 

Źródło: pobjeda.me

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE