Home / Bałkany / Czarnogóra / Promocja Czarnogóry w niemieckich mediach

Promocja Czarnogóry w niemieckich mediach

Kilkudniowy obóz dla czterdziestu gości z Niemiec, Norwegii, Szwajcarii, Rosji i Polski zorganizowały w Czarnogórze na początku września grupa medialna Jahn Verlag oraz Royal Fishing Club z Hamburga przy wsparciu Krajowej Organizacji Turystyki Czarnogóry we Frankfurcie . Grupa składała się z osób powiązanych z popkulturą, sportem i życiem biznesowym oraz z redaktorów magazynów zajmujących się zieloną turystyką, czyli m.in. wędkarstwem, żeglarstwem i jazdą na rowerze.

W czasie spotkania powstał cykl reportaży o Czarnogórze, które zostaną wyemitowane na wielu kanałach niemieckiej telewizji oraz opublikowane w specjalistycznych magazynach (Blinker, FliegenFischen, ESOX, Angel Markt, JAHR Top Special Verlag). Materiały o rybołówstwie powstawały głownie nad morzem i rzeką Tarą, gdzie podzieleni na grupy goście dotarli jachtami lub helikopterami. Wszystko zakończyło się uroczystą kolacją w hotelu Splendid z Bečići, który był również jednym ze sponsorów wydarzenia.

– Przed przyjazdem do Czarnogóry mało wiedziałam o tym kraju, ale teraz jestem przekonana o jego uroku. Czarnogóra z całą pewnością stanie się celem moich prywatnych podróży oraz będę promować jej walory turystyczne – zapewnia właścicielka grupy Jahr Verlag, Aleksandra Jar.

Royal Fishing Club co roku organizuje podobne wydarzenia w najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejscach na całym świecie. Cykl reportaży o Czarnogórze przyczyni się do rozprzestrzenienia walorów turystycznych kraju i zwiększenia zainteresowania wypoczynkiem w nim.

 

Źródła: vijesti.me, portalanalitika.me

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE