Home / Bałkany / Czarnogóra / Promocja Czarnogóry w prestiżowych chińskich czasopismach

Promocja Czarnogóry w prestiżowych chińskich czasopismach

W marcowym wydaniu prestiżowego chińskiego czasopisma podróżniczego Travel World China zamieszczono obszerny artykuł poświęcony Czarnogórze. Autorzy zwracają uwagę na piękno dzikiej przyrody  i wskazują  turystyczny potencjał adriatyckiego wybrzeża.

Artykuł jest rezultatem podróży jaką odbyli w październiku ubiegłego roku przedstawiciele chińskich mediów i organizacji turystycznych. Tekst opisuje sztandarowe atrakcje Czarnogóry – Park Narodowy Durmitor, Budvę, Kotor a także miasto Sveti Stefan i urokliwe wysepki Sveti Đorđe i Gospa od Škrpjela. Oprócz średniowiecznych kamiennych miasteczek  i zapierających dech widoków Boki Kotorskiej szczególne wrażenie wywarła na chińskich gościach marina w Tivacie i zacumowane tam luksusowe jachty z całego świata.

To nie pierwszy przypadek zainteresowania chińskiej branży turystycznej  krajem. Przed kilkoma miesiącami Czarnogóra była tematem z okładki poczytnego China Aviation Newspaper. Gazetę uznaje się za jedno z opiniotwórczych i wpływowych mediów, jest także magazynem pokładowym największej chińskiej linii lotniczej Air China, która każdego roku przewozi 60 mln pasażerów. Lepszą reklamę w Państwie Środka trudno więc sobie wymarzyć.

Co raz więcej Chińczyków korzysta z oferty biur podróży  i wybiera zagraniczne wycieczki. W 2010 roku zagranicę wyjechało 57 mln chińskich turystów, a Światowa Organizacja Turystyki przewiduje że do 2020 roku liczba ta wzrośnie do 100 mln.

Źródło: pobjeda.me, b92.net

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE