Home / Gospodarka / Promocja macedońskiego przetwórstwa warzywno-owocowego w Szwecji

Promocja macedońskiego przetwórstwa warzywno-owocowego w Szwecji

taratur.com

Macedońskie firmy z branży przetwórstwa warzywno-owocowego prezentują w Sztokholmie eksportowy potencjał Macedonii. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ambasadę Republiki Macedonii w stolicy Szwecji oraz macedońską Agencję Inwestycji Zagranicznych i Promocji Eksportu.

W prezentacji biorą udział przedstawiciele największych sklepów, importerzy i dystrybutorzy żywności na rynku szwedzkim. Na promocję zaproszone zostały także największe agencje marketingowe, prezenterzy programów telewizyjnych poświęconych żywności oraz czasopisma zajmujące się tą tematyką.

- Wizyta macedońskich firm w Królestwie Szwecji przyczyni się do skutecznego promowania macedońskiego przemysłu spożywczego oraz zwiększenia sprzedaży macedońskich produktów na rynku szwedzkim. Naszym wspólnym celem i wyzwaniem jest zwiększenie obecności macedońskich produktów spożywczych na półkach czołowych szwedzkich sklepów, które są częścią grupy ICA Group, COOP i Ah Food – powiedział ambasador Macedonii Kire Ilioski.

Źródła: sitel.com.mk, novamakedonija.com.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE